ŁAŹNIA 1 2016 - Ghosts of Breslau / Nowa Ziemia / Przed Państwem RARA (PL) - koncert w ramach cyklu In Progress
GHOSTS OF BRESLAU / NOWA ZIEMIA / PRZED PAŃSTWEM RARA (PL)
Sobota 17.12.2016, godz. 19.00
CSW Łaźnia 1, Gdańsk, Jaskółcza 1
Wstęp wolny
Kurator: Michał Porwet
 
GHOSTS OF BRESLAU
Ghosts Of Breslau to działający od 2001 r. elektroniczno/ambientowy projekt, za którym kryje się Patryk Balawender z Wrocławia. Na wczesnym etapie twórczości skupiał się on na tworzeniu dźwiękowych pejzaży przywołujących ducha trudnej historii swojego miasta. W rezultacie powstała “trylogia” albumów: “Peste”, “And Should The Spring Come…” oraz “Sacred Place”. Po dłuższej przerwie w działalności GOB powrócił w 2013 r. epką “Drowned City”, która wyznacza nowy, skierowany ku dronom, kierunek w twórczości grupy, kontynuowany na wydanej na początku 2016 r. epce „Man With The Green Gloves”. Muzykę Ghosts Of Breslau wydawano w labelach z Polski, Hiszpanii, Argentyny i Chin. Dodatkowo Patryk pod pseudonimem Hands Like Clouds nagrał album pt. “Mountain King”, będący kolaboracją z portugalskim neofolkowym zespołem Joy Of Nature.
 
Obraz: Bezpańska (Anna Szczepańska), Oskar Szramka, Natalia Skonieczna
 
NOWA ZIEMIA
Nowa Ziemia powstała jesienią 2013 roku z inicjatywy Artura Krychowiaka kojarzonego z zespołem God’s Own Prototype. Jest to muzyka eksperymentalna bez ścisłych zasad i reguł - gitarowe kompozycje z obszarów drone, noise i ambient, często grane z użyciem smyczka. Do tej pory ukazały się dwa albumy “Trajektorie” i “Sceneria”.
 
PRZED PAŃSTWEM RARA
Przed Państwem Rara powstało na gruzach Hotelu Kosmos jako solowe przedsięwzięcie Rafała Skoniecznego. Po opublikowaniu pierwszej płyty - Planet Death Architecture (CD – Nasiono Records, MC – Złe Litery, 2015) i entuzjastycznie przyjętym koncercie na SpaceFest, Rara zaczął funkcjonować jako trio z Mikołajem Zielińskim (Alameda 5, T’ien Lai) i Michałem Pszczółkowskim. W takim składzie został zrealizowany kolejny album W//\TR (Zoharum, 2016) przy gościnnym współudziale Kuby Ziołka (Stara Rzeka) i Oli Bilińskiej (Berjozkele) - album zbudowany na zapętlonych sekwencjach gitary akustycznej, przywołujący echa world music i zimno-falowego avant-popu. Obecnie Rara występuje w różnych odsłonach - zarówno solo, jak i trio, ale również w większych składach, prezentując szerokie spektrum muzyki eksperymentalnej i psychodelicznej. Koncert w Łaźni inicjuje nowy rozdział w eksploracjach Rary. Będzie to występ solowy oparty w całości o dźwięki elektroniczne i analogowe modulacje, niezmiennie jednak w duchu międzyplanetarnego folku.
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska