ŁAŹNIA 2 2017 IN PROGRESS: IXORA (PL)
IN PROGRESS: IXORA (PL)
12.08.2017 (piątek), godz. 20.00
ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk Nowy Port
CSW ŁAŹNIA 2
Wstęp wolny
Kurator: Michał Porwet
 
IXORA, czyli Gaap Kvlt i Micromelancolié.
Charakterystyczne cechy rośliny o nazwie iksora to m.in. wiecznie zielone krzewy oraz okazałe kwiatostany. Podobnie myślimy o muzyce IXORA. Wierzymy, że wraz z upływem czasu nie straci ona na świeżości i za każdym razem pozwoli odbiorcy zatopić się w dźwięku i znaleźć coś nowego.
Afryka, Azja oraz obszary o klimacie tropikalnym występujące na wyspach Pacyfiku, są dla nas główną inspiracją. Szczęśliwym zrządzeniem losu to również obszary najczęstszego występowania naszej bohaterki – iksory.
 
Tajemniczy producent ukrywający się muzycznie – i nie tylko w gąszczu tropikalnej zieleni. W ramach projektu BOTANICA, dźwięki dzikiej natury perfekcyjnie łączy z motoryką dub techno i micro house’u. Czasem jest to towarzyszący sound design, a innym razem charakterystyczny motyw rytmiczny.
 
MICROMELANCHOLIÉ to zapętlone struktury uzyskane z pomocą mikrosampli, dźwięków znalezionych, nagrań terenowych oraz sprzężeń zwrotnych. Micromelancholié to płyty i kasety wydawane na całym świecie oraz występy na wielu festiwalach, zarówno w Polsce, jak i zagranicą.
 
 
 
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska