2017 - GALERIA GDAŃSK ITD.
22–25 października
ul. Do Studzienki 24
Gdańsk Wrzeszcz

GALERIA GDAŃSK ITD. to muzeum funkcjonujące jak sklep i sklep przypominający muzeum, gdzie zaprezentujemy kolekcję przedmiotów ilustrujących nieznane lub pominięte historie gdańszczan-„opowiadaczy”. Historie o autobiograficznych punktach zwrotnych, osobistych buntach, stopniowych procesach poznawczych i decyzjach o samouzdrawianiu, „etcetera”, „i tak dalej” składają się na alternatywną wizję miasta.
 
GALERIA GDAŃSK ITD. oferuje swoim „klientom” możliwość wyboru i zabrania ze sobą jednego z przedmiotów w limitowanej edycji, a co za tym idzie wprowadzenia marginalnych i przeoczonych narracji do oficjalnego obiegu , zintegrowania ich z rzeczywistością miasta i życiem jego mieszkańców.

W galerii zlokalizowanej przy ul. Do Studzienki 24 w dniach 22–25 października, obok kolekcji historii, odbędzie się seria wykładów, performansów oraz koncertów. Między 23 i 25 października możecie nas odwiedzać codziennie od 12:00. W listopadzie kolekcja opuści Galerię, aby przenieść się w inne lokalizacje w przestrzeni publicznej Gdańska.
 
Simone Basani i Alice Ciresola są duetem artystyczno-kuratorskim przebywającym aktualnie w CSW ŁAŹNIA w ramach długoterminowej rezydencji artystycznej. Ich działania można określić jako „usługi zbiorowe” oraz narzędzia edukacyjne dla lokalnych społeczności i instytucji kultury. W ramach aktualnej rezydencji balansują na granicy przestrzeni galeryjnej i publicznej, pracując nad  transkulturowymi i transhistorycznymi narracjami stworzonymi przez i dla mieszkańców Gdańska.
 

Rezydencja artystyczna odbywa się ramach projektu Artecitya finansowanego z programu Kreatywna Europa 2014-2020.
Organizacja: Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA

Projekt autorstwa Simone Basani i Alice Ciresola wspólnie z mieszkańcami i mieszkankami Gdańska: Marią Arsobą, Jerzym Arsobą, Magdaleną Giesek, Anastasiyą Golibrodą, Bartoszem Górskim, Patrycja Hałką, Agatą Hibner, Masza Jacko, Ryszardem Kisielem, Tomaszem Krystkiem, Aleksandrą Księżopolską, Beatą Mokosz, Vanessą Szymikowską, Marcinem Żółtowskim, Jasiem Żywickim oraz innymi osobami, które pragną pozostać anonimowe.

 
Program

22 października

18:30 – Galeria Gdańska Itd. – prezentacja opowieści gdańszczan
19:30 – Wykład | Łukasz Szulc
20:45 – Dj Set | Wojciech Wilk

23 października

18:30 – Wykład | Anna Kłonkowska i Agnieszka Okrój

24 października

18:30 – Wykład | Piotr Kowzan
20:30 – Posering/Pozowanie. Sesja | Bartosz Górski i Simone Basani

25 października

19:00 – Koncert | Duet Uniwersalny – Natalia Grzebała i Iga Kurec
20:00 – Live Act Poly Muskelbauch i Ester Schnelle Fusse z Daną Chmielewską i Agnieszką Sprawką

Asystentka projektu: Mona Rena Górska
Ekspozycja: Bianca Maria Fasiolo
Projekt graficzny: Marta Muschietti
Ilustracje: Marta Adamuana, Dana Chmielewska, Bianca Maria Fasiolo, Magdalena Giesek, Konrad Ponieważ, Bartosz Polak, Jasiu Żywicki
Performanse: Dana Chmielewska, Bartosz Górski i Katarzyna Pastuszak

Podziękowania dla: Dany Chmielewskiej, Krzysztofa Górskiego, Oli Romanowskiej, Joanny Sobańskiej, Stowarzyszenia Prometeusz, Centrum Integracji Społecznej w Sopocie i Nowym Porcie, Moniki Popow
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska