ŁAŹNIA 1 2003 - MAREK CHOŁONIEWSKI
25.02.2003
koncert - wykład z muzyki komputerowej
 
Marek Chołoniewski (ur. 1953 w Krakowie), ukończył studia gry na organach (L.Werner), teorii muzyki i kompozycji (B. Schaeffer) w krakowskiej Akademii Muzycznej. Od 1976 roku pracuje w Studio Muzyki Elektroakustycznej Akademii Muzycznej w Krakowie (obecnie jako adiunkt kompozycji). W 1977 roku założył Stowarzyszenie Artystyczne „Muzyka Centrum” prowadzące głównie działalność koncertową. W 1986 roku wraz z Krzysztofem  Knittelem i Piotrem Bikontem stworzył zespół „Pociąg Towarowy". Otworzył również Studio MCH oraz pomagał przy organizacji Studia Ch&K (wspólnie z Krzysztofem Knittelem ).
 
Jest autorem szeregu komputerowych kompozycji audiowizualnych. Od 1987 roku organizuje serie imprez muzycznych „Audio Art.”. Od 1990 roku daje koncerty muzyki współczesnej, gdzie występuje głównie jako wykonawca „live computer music”. Prowadzi także kursy i wykłady z muzyki komputerowej w wielu krajach Europy, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Jest autorem kompozycji instrumentalnych, elektroakustycznych i audiowizualnych, a także muzyki dla teatru, filmu, radia i TV.

Jest inicjatorem i dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Audio Art oraz Międzynarodowych Warsztatów Muzyki Współczesnej Kraków/Stuttgart (wraz z Matthiasem Hermannem). W latach 1993 - 1999 był dyrektorem artystycznym Internationale Akademie für Neue Komposition und Audio Art w Schwaz (Austria). Od roku 2000 jako dyrektor prowadzi Studio Muzyki Elektroakustycznej na Akademii Muzycznej w Krakowie. Autor projektów Statek Artystów i GPS-Art.
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska