ŁAŹNIA 1 2005 - KOLEJ
28.10.2005, godz. 18:00
 
"Kolej" to forma widowiska multimedialnego składającego się z koncertu muzyki elektronicznej oraz wizualizacji, czyli tworzonych "na żywo" filmów wideo.
Przygotowując tą kompozycję Zespół Z^2 dokonał nagrań pociągów, maszyn i innych obiektów oraz miejsc związanych z koleją, aby w formie koncertu ilustrowanego obrazami odtworzyć specyficzne przestrzenie dźwiękowe i wizualne. Stworzyć autorską interpretację zjawiska, jakim niewątpliwie jest kolej.
 
  

Podczas koncertu usłyszeć i zobaczyć można "zaplecze" kolei - ludzi wprawiających w ruch maszyny, skalę taboru, warsztaty, parowozownie, nastawnie, trakcje, sygnalizacje, przejazdy i wiadukty. Narracja prowadzi widza przez przestrzenie dworców, peronów, poczekalni oraz wnętrza pociągów. Widzowie tego multimedialnego spektaklu odbywają swego rodzaju spacer po przestrzeniach związanych z koleją, gdzie mają okazję zobaczyć i usłyszeć specyficzną poetykę doświadczanych miejsc. Wszystkie dźwięki i obrazy, które są użyte do wykonania kompozycji zostały zarejestrowane specjalnie do tego celu przez zespół Z^2+H.
 
Kurator: Joanna Charchan
 

 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska