ŁAŹNIA 1 2006 - THEME
9.12.2006, godz. 18:00
 
Druga płyta Cd zespołu Theme "Our angels dislocated", która została nagrana i nad którą prace trwały pomiędzy 2002 i marcem 2005 roku, zostanie wydana pod koniec 2005 roku, kiedy ukończona zostanie praca nad okładką (autorstwa rzeźbiarza, Mo Jupp). Idąc w ślady debiutu "On parallel shores removed" (Fourth Dimension/Tremor Recordings, 2000), rozszerza odkrywane tam organiczne atmosfery i zawiera pięć połączonych utworów, które przypominają powolne topnienie lodu, trwające około 45 minut.
   

Theme to trio (Stuart Carter, Richard Johnson, Hassni Malik), które czasami podejmuje współpracę z innymi muzykami lub rekonfiguruje swa muzykę poprzez dodanie do niej długich recytacji na okazjonalnych występach na żywo.

Poza dwoma albumami ich nagranie w remixie dokonanym przez Band of Pain ukazało się na składance, będącej dodatkiem do magazynu Adverse Effect w 2003 roku i zadebiutowali na żywo w Holandii w legendarnym Extrapool Nijmegena w marcu 2004 roku. Zaplanowane zostały dalsze koncerty i pracują nad trzecim albumem.

Każdy z członków Theme jest od dawna zaangażowany w twórczość muzyczną. Działali twórczo w znanej, experymentalno-rockowej grupie Splintered, której ostatnim wcieleniem jest Theme.


Koncert zorganizowany we współpracy z Audiotong.net
www.audiotong.net

Kurator: Joanna Charchan  
 

 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska