ŁAŹNIA 1 2008 - XEDH
08.02.2008 godz. 18:00
 
Xedh to pochodzący z Kraju Basków artysta Miguel A. Garcia. Jego prace to ciągła eksploracja nowych możliwości formalnych w tworzeniu dźwiękowych pejzaży. Xedh bazuje na wybranych elementach musique concrète i współczesnej muzyki elektronicznej, tworząc – jak sam twierdzi – “nowy przepływ materii dźwiękowej, w którym wszelkie bariery i ograniczenia rozmywają się do takiego wymiaru brzmienia, w którym każda potencjalna możliwość może stać się częścią nowej konstrukcji dźwiękowej”.

Jego kompozycje czerpią z tradycji kultury industrialnej, ale i odwołują się do współczesnych klasyków muzyki noise. Dbałość o szczegół i szacunek dla ciszy otwierają w twórczości Xedh’a przestrzeń dla zaskakujących, pulsujacych i podskórnych rytmów, tworząc nastrój niepokoju, ale i niebanalnej podróży poprzez sferę barw i odcieni dźwięku.

Miguel A. Garcia publikował swoje prace i wystepował m.in. w Hiszpanii, USA, Australii, Niemczech i Kanadzie, na festiwalach Sonic Circuits (Washington DC) czy MEM (Bilbao, Hiszpania – razem z Merzbow).  http://www.xedh.org/

Koncert zorganizowany przy wspołpracy : www.audiotong.net
 


kurator: Łukasz Szałankiewicz.
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska