ŁAŹNIA 1 2008 - NUOH & PRAWATT
11.07.2008, godz.18:00
 
Nuoh:
Olaf Nowaczyk, filozof z zamiłowania i wykształcenia, współtwórca kilku muzycznych  projektów, doszufladowy pisarz. Udziałowiec projektu „Audio Tourism”.
Artysta o sobie: “...tworząc muzykę wprowadzam w życie kilka zasad: heraklitejską wiecznozmienności wszystkiego, marksowską pracy niewyalienowanej oraz taoistyczną zaniku granicy między twórcą i tworzywem. Jeśli wszystkie są spełnione: jestem zadowolony, jeśli nie: delete? yes”.
www.myspace.com/nuoh

Prawatt:
Założycielem zespołu i pomysłodawcą jest Jachi – elektronik i fascynat muzyki elektronicznej. Brzmienie  zespołu opiera sie na konstruowanych przez niego instrumentach elektronicznych i efektorach, które obsługuje Karol Schwarz. Skład uzupełnia Szymon Albrzykowski - operator generatorów i  gramofonu, znany z Szelestu Spadających Papierków.
Prawatt tworzy elektroniczną muzykę ekperymentalną bez użycia MIDI i komputerów. Buduje długie kompozycje z pogranicza ambientu, postrocka i  noizu. Transowość niektórych utworów jest zakłócana dawką energii i  hałaśliwych częstotliwości. Każdy koncert jest improwizacją. Muzycy ciągle  poszukują nowych brzmień poprzez konstruowanie autorskich instrumentów. 
Jest to projekt otwarty dla poszukujących eksperymentatorów. Zapraszają do uczestnictwa w sesjach nagraniowych różne indywidualności muzyczne (Jerzy Mazoll, Jon Dobie, Roman Sebastyanski, Miervuug Sveerg), przez co każde  nagranie jest niepowtarzalne.
Koncertowali m. innymi w Trójmieście, Warszawie, Toruniu, Wrocławiu i w  Londynie. Nagrali 5 albumów.

www.prawatt.com,
www.salut-rec.com
 
   
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska