ŁAŹNIA 1 2008 - JORGEN KNUDSEN
22.10.2008, godz. 18:00
 
JØRGEN KNUDSEN rozpoczął pracę z muzyką elektroniczną i eksperymentalną już w latach 80., najpierw w zespole punkowym, później grając własną muzykę, często kojarzoną z performance, teatrem i tańcem.
W latach 80. Jorgen grał głównie na instrumentach przy akompaniamencie muzyki odtwarzanej z kaset i taśm, które ciął, łączył, miksował i zmieniał, korzystając w miarę upływu czasu z coraz bardziej wyrafinowanych urządzeń. Jego muzyka jest często opisywana jako muzyka hałaśliwego romantyzmu, z elementami minimalizmu i chaosu.
Od 1990 r. koncentrował się głównie na produkcji przedstawień tanecznych we współpracy z wieloma różnymi choreografami i na występach artystycznych z  instrumentami własnego pomysłu.
Knudsen wydał też płytę CD wspólnie z Perem Henrikiem Svalastog pod nazwą Information (w Beatservice and Rune Gramofon). Płyta CD „Artifacts” nominowana była do norweskiej nagrody Grammy w 1998).
Jeśli chodzi o wystawienia sceniczne, brał udział w Baktruppen i od 1986 roku uczestniczył w różnych wydarzeniach artystycznych w ponad 30 krajach.

Koncert zorganizowano przy współpracy z festiwalem UNSOUND : www.unsound.pl
 
    
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska