ŁAŹNIA 1 2008 - munro+NISHIMOTO
06.11.2008, godz. 18:00
 
munro+NISHIMOTO projekt na żywo z gitarzystą Takeshi Nishimoto.
W 2007 roku Takeshi Nishimoto zaczął grać z byłą formacją Laptoporchester Berlin, zespołem grającym muzykę elektroniczną z laptopów, którego w owym czasie munro był członkiem. Munro aranżował i opracowywał na nowo niektóre z kompozycji Taskeshi na potrzeby formacji. W tym właśnie czasie Andres i Takeshi odkryli wspólne zainteresowania występami na żywo, a także stwierdzili, że łączy ich podobna historia uprawiania muzyki. Zdecydowali się na stworzenie równoległego projektu „orkiestry laptopowej” z ich występami solowymi, i tak narodziła się koncepcja odgrywania muzyki z akcentami improwizacji munro+NISHIMOTO. Na początku 2008 roku połączyli swoje siły w multimedialnym projekcie grającym na żywo muzykę ambientową, który po raz pierwszy realizowany będzie poza granicami Niemiec.

Andrés G. Jankowski - 1605munro
Andrés G. Jankowski urodził się w Buenos Aires, w Argentynie. Na stale jest zakorzeniony w Berlinie. Andrés pracuje jako artysta performer, projektant dźwięku, projektant internetowy i multimedialny. Pod koniec laty 80. wraz z Hernánem Nuñezem (The League of Crafty Guitarists) założyli legendarną grupę Santos Luminosos. W wyniku tej współpracy, studio Possible Records, Buenos Aires wydało dwie nowatorskie prace: „Leuchtende Heilige” i „Metalambiente”.
W 1990 zainicjował swój własny projekt 1605munro, w ramach którego występuje solo lub z zaproszonymi gośćmi, takimi jak: Takeshi Nishimoto, Lenka Župková, Tetsuya hori (...)

Gitarzysta Takeshi Nishimoto łączy i wyraża tradycyjną klasyczną muzykę Europy, Północnych Indii oraz jazzu amerykańskiego. Dużo występował jako artysta solowy, oraz we współpracy z innymi muzykami, począwszy od nieżyjącego już mistrza sitary Rahula Sakyaputra po kompozytora utworów elektronicznych, Johna Tejada. Tekeshi urodził się w Fukuoka w Japonii, zaś do USA przyjechał w jednym zasadniczym celu – na studia gitarowe. Mentorem Takeshi był legendarny mistrz gitary, Phil Upchurch. W 2004 Nishimoto rozpoczął pod kierunkiem Pt. Rajeeva Taranath grę na sarodzie, klasycznym instrumencie pochodzącym z północy Indii. Poza USC, Takeshi ćwiczył również pod okiem legendarnego Pepe Romero, grając podczas czterech jego mistrzowskich zajęć. Zarówno nauczyciele jak i publiczność Takeshi cenią w nim nieustające dążenie do innowacji muzycznych. Jest bardzo otwarty i ta otwartość przenosi się na grę. Nie widzi żadnego konfliktu między tym co stare i co nowe, dzięki czemu tworzona przez niego muzyka jest tak fascynująca.

Koncert zorganizowano przy współpracy z festiwalem  Moving Closer : movingcloser.com.pl
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska