ŁAŹNIA 1 2010 - CARLOS GIFFONI FESTIWAL UNSOUND W KRAKOWIE


23.10.2010, godz. 19:00    
 
CARLOS GIFFONI
Wenezuelski artysta mieszkający w Nowym Jorku. Centralna postać na scenie muzyki eksperymentalnej w Stanach Zjednoczonych, a szczególnie w Nowym Jorku, nie tylko ze względu na tworzoną przez siebie muzykę, ale także za sprawą pracy jako kurator. W tworzeniu muzyki stosuje różne typy syntezowania, używa modulatorów, wirtualnych instrumentów, przetwarza sample na żywo. Jest kuratorem znanego i wpływowego festiwalu No Fun Fest w Nowym Jorku. Założyciel wytwórni płytowych No Fun Productions oraz Not No Fun. Artysta nie tylko wystąpi podczas Festiwalu Unsound, ale także będzie kuratorem imprezy związanej z No Fun Fest, która odbędzie się 23 października 2010.
http://carlosgiffoni.com

17 – 24.10.2010 FESTIWAL UNSOUND W KRAKOWIE
Unsound to główny polski festiwal poszukującej i zaawansowanej muzyki ze specjalnym naciskiem na projekty, artystów, którzy zadebiutują na rodzimej scenie oraz wschodzące gwiazdy. Od samego początku misją było poszerzanie granic oraz otwieranie uszu do najświeższych dźwięków. To festiwal, który podejmuje ryzyko. Motywem przewodnim Unsound 2010 jest „Horror – przyjemność strachu i niepokoju”.
Produkcją festiwalu zajmuje się krakowska non-profitowa Fundacja Tone – Muzyka i Nowe Formy Sztuki.

Tegoroczna odsłona festiwalu finansowana jest ze środków Funduszu Wymiany Kulturalnej Norweskiego Mechanizmu Finansowego, we współpracy z  festiwalami Insomnia z Tromso oraz Rettir Round-Up z Rejykaviku.
http://www.unsound.pl
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska