ŁAŹNIA 1 2013 - Wojciech Benicewicz / iNIRE 
2 LUTEGO 2013, GODZ. 19.00
kurator: Łukasz Szałankiewicz
Wojciech Benicewicz – polski artysta audiowizualny, grafik i wydawca. Współtwórca i dyrektor artystyczny wydawnictwa Okultura. Zaangażowany w różne projekty muzyczne tj. Inrie, The Embryonal Position i Suture Navigator. Od 1995 swoje prace wideo prezentuje podczas licznych festiwali i pokazów m.in. WRO Media Art Biennale, Intermediale, Wroclaw Industrial Festival, Rytuał Recesja-Retorsje-Bang, Festiwal Artgenda w Hamburgu, Re: Independent Visions Art Invasion or Videoprzestrzenie BWA. W swoich pracach odwołuje się do minimalizmu i serializmu, czerpiąc jednocześnie z osiągnięć współczesnej muzyki elektronicznej i IDM (Intelligent Dance Music).

http://benicewicz.pl/

INIRE to projekt założony przez Krzysztofa Pawlika, twórcę takich formacji jak Christblood, Radio Internazionale, Embryonal Position i innych. W zmiennym składzie, od momentu powstania, INIRE zrealizowało między innymiHermetic Garden (2001), Septem Sermones ad Mortuos (2004), Traces (2007), Atalanta Fugiens (2009), remembering re-called (2011), Dante's Songs 2.011 (2011) i Shipwreck score (2012), które prezentowane były na festiwalach, w galeriach i ośrodkach sztuki w Polsce i za granicą, między innymi w Budapeszcie, Bratysławie, Pradze, Clermont Ferrand, Rzymie, Perugii, Florencji, Reykjaviku i innych.
W swoich działaniach INIRE łączy filozoficzne i antropologiczne poszukiwania z audiowizualnymi środkami wyrazu, interpretując ugruntowane już w kulturowej tradycji treści, które na granicy muzyki elektronicznej, elektroakustycznej, wideo artu i audiowizualnego performansu zyskują swoje współczesne znaczenie. Zainteresowania tematyczne INIRE oscylują między teorią komunikacji, strukturą mitu i dekonstrukcją, formalnie poruszając się w rejonach muzycznego minimalizmu, sound poetry i spoken word. Sound art połączony z postmodernistycznym zmysłem proliferacji sensów. Efektem działalności scenicznej są audiowizualne wydawnictwa DVD Septem Sermones ad Mortuos (2008), DVD chopintimacy (2010), DVD Atalanta fugiens (2012) oraz w przygotowaniu CD Circles and spheres i DVD remembering re-called. Aktualnie INIRE to Krzysztof Pawlik i Małgorzata Dancewicz.

www.inire.net

Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska