ŁAŹNIA 1 2012 - Sympozjum
W poszukiwaniu możliwego paradygmatu
23-24 listopada 2012
Miejsce: FABRYKA BATYCKI
Gdańsk, Kamienna Grobla 28/29 
http://outdoorgallerygdansk.eu/symposium
 

Zapraszamy do udziału w sympozjum "PROBLEMATYCZNA, NIEWYGODNA, NIEJASNA – ROLA SZTUKI W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ" organizowanego w ramach projektu "Galeria Zewnętrzna Miasta Gdańska", które odbędzie się w Gdańsku 23-24 listopada 2012.
 
Konferencję otworzy Chantal Mouffe wykładem Krytyczne praktyki artystyczne jako interwencje przeciw hegemonii oraz performance Marii Papadimitriou Over! Leftover.

W sobotę sympozjum zostanie podzielone na dwie części: pierwsza sesja rozpocznie się wykładem Miki Hannuli Polityka, tożsamość i przestrzeń publiczna – refleksja krytyczna w praktyce sztuki współczesnej, po którym odbędzie się dyskusja pt. Bliskie spotkania. Strategie współpracy. Uczestnicy panelu (Mel Chin, Fulya Erdemci, Tone Hansen, Barbara Holub, Aneta Szyłak, Joanna Warsza) zaprezentują swoje doświadczenia twórcze z zakresu sztuki publicznej w formie krótkich wykładów, koncentrujących się na następujących kwestiach: jakie mogą być strategie uzyskania dostępu do istniejących systemów zdobywania wiedzy oraz wspierania współpracy pomiędzy partnerami? Jakie są najlepsze wzorce postępowania?

Sesję popołudniową otworzy wykład Simona Sheikha Interwencja, intermisja, zakłócenie, przerwa. Możliwe podejścia do artystycznych i kuratorskich strategii i taktyk z zakresu sztuki publicznej w kontekście post-publicznym, a następnie odbędzie się dyskusja pod hasłem Muzeum bez muzeum. Taktyka emancypacji i autonomii. Uczestnicy (Cecilia Alemani, Claire Doherty, Maria Papadimitriou, Bert Theis, Mirjam Varadinis) podejmą próbę odpowiedzi na pytanie do jakiego stopnia sztuka publiczna może dopełniać lub zastępować muzea, oraz jak mogłyby wyglądać strategie usprawnienia organizacji wewnętrznej.

 

Kuratorzy: Adam Budak i Julia Draganovic
 
 
Szczegółowe informacje na temat wydarzenia, rejestracji uczestników oraz pełny program znajdują się na stronie sympozjum: http://outdoorgallerygdansk.eu/symposium
 
 
WSTĘP WOLNY!
Aby wziąć udział w konferencji, należy wypełnić formularz (do pobrania na stronie http://outdoorgallerygdansk.eu/symposium/contact) i przesłać pod adres: registration@laznia.pl. Rejestracja kończy się 19 listopada 2012 o godz 12:00


Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska