ŁAŹNIA 1 2010 - STREETWAVES Dzielnica – Stolica

22 – 23.05.2010
 
Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Nadbałtyckie Centrum Kultury,
Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia
Akcja odbywa się w ramach III Światowego Zjazdu Gdańszan
Info o projekcie: www.myspace.com/gdanskstreetwaves

Streetwaves to akcja miejska wyprowadzająca działania muzyczne i artystyczne w przestrzeń publiczną Gdańska. W terminologii Streetwaves “Miasto Gdańsk” nie jest centrum otoczonym bliżej niesprecyzowanymi okolicami blokowisk, pasaży handlowych i osiedlowych pizzerii, ale zbiorem dzielnic, z których każda jest równie ciekawa i warta odkrycia i każda może stać się sceną wielorakich działań kulturalnych.
Streetwaves to idealna okazja wspólnie powędrować przez miasto przy okazji poznając nowych ludzi i nawiązując większą wspólnotę z mieszkańcami tej samej lub innej niż nasza dzielnicy.
Streetwaves jest też inspirującą wycieczką po gdańskich zakamarkach, które warto pokochać i o które warto na co dzień zadbać. Warto docenić bogactwo topograficzne, architektoniczne i akustyczne gdańskich dzielnic –zobaczyć i poczuć dookoła siebie więcej niż to, co w drodze do pracy lub z psem na spacer.
Gdańsk kandyduje do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku – popieramy i postulujemy, żeby kulturalny i artystyczny Gdańsk obudził się w każdej dzielnicy i w każdym jej mieszkańcu!


Streetwaves 2010: wskazówki praktyczne
   Sugerujemy, aby trasę Streetwaves przejść według podanej przez nas pod mapkami kolejności punktów, na każdy projekt przeznaczając około pół godziny.
   Polecamy serdecznie poruszać się pieszo, na rowerze lub skorzystać z komunikacji miejskiej.
  Zapakujcie ciepły sweter, latarkę, termos i kanapki. No i - PARASOL!
   Weźcie ze sobą dzieci, rodziców i dziadków.
  Zachęcamy do aktywnego uczestniczenia w streetwavesowych projektach – zaznaczyliśmy w programie projekty interaktywne.
    Gdyby lało, nie zostawajcie w domu – poprzenosimy maksymalną ilość projektów do pobliskich miejsc zadaszonych albo zadaszymy teren!
   Jeśli się zgubicie albo zdecydujecie dołączyć do trasy w dowolnym momencie, zadzwońcie do znajomych albo na numer telefonu:

508 717 318 chwilowe streetwavesowe centrum pomocy zagubionym

Szukajcie też naszych wolontariuszy (poznacie ich po identyfikatorach Streetwaves) – będą krążyć po dzielnicach i udzielać informacji.

PROGRAM STREETWAVES


Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska