ŁAŹNIA 1 2013 - KONCERT: Jerzy Mazzoll - Responsio Mortifer

„Kiedyś podczas festiwalu Era Nowe Horyzonty ktoś na ścianie cieszyńskiego Hyde Parku napisał Mazzoll przekroczył granice moralności i improwizacji. Następnego dnia mieli wystąpić Cool Kids Of Death i zrobić skandal, ale to po moim występie ludzie wyszli i prawie się pobili. Zawsze stawiałem sobie to zdanie za motto. Chciałbym przekroczyć granice improwizacji…” Tak o swojej twórczości mówi Jerzy Mazzoll, który powraca z pierwszą od 10 lat solową płytą: „Responsio Mortifera” wyprodukowaną przez Emitera. Album zbiera świetne recenzję, a w 10 dni od ukazania się w sprzedaży uzyskał 1 miejsca na listach bestsellerów serpent.pl w kategoriach: awangarda, elektronika i jazz/yass/impro.

 

Materiał w wersji live będzie można usłyszeć w OKO w wykonaniu Jerzego Mazzolla, któremu towarzyszyć będą: Oleg Dziewanowski za perkusją oraz Tomasz Sroczyński na skrzypcach. Muzycy będą korzystać także z sampli z płyty, a warto wspomnieć, że na „Responsio Mortifera” pojawia się znakomite solo, dziś już niestety nieżyjącego, Andrzeja Przybielskiego.

 

Jak mówi Mazzoll: „ Chciałbym traktować tę płytę jako historię i ciągle opowiadać ją na nowo. Odtwarzanie nie leży w mojej naturze” a zatem: na ten niepowtarzalny koncert, zapraszamy.Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska