ŁAŹNIA 1 2013 - OPIUMATHIC / VULTURES QUARTET

21 września 2013, godz. 19:00

ul. Jaskółcza 1, GDAŃSK - DOLNE MIASTO

 

OPIUMATHIC – Michał Majcher (preparacje) i Marcin Olejniczak (preparacje i modulacje, intuicyjne programowanie) to duet odnoszący się w swoich realizacjach do nurtów takich jak: postindustrial, muzyka konkretna czy power electronics. Ich muzyka opiera się na improwizacji, próbach dekonstrukcji i rekonstrukcji dźwięku – z uwzględnieniem głosu ludzkiego i audiosfery codzienności. Aktualnie muzycy koncentrują się na elektroakustycznych poszukiwaniach środków wyrazu. Ostatnie realizacje Opiumathic to: Voice Cirrus w 2012 roku (Permutacja w CKiS) oraz koncert w 2013 roku podczas Restytucji CKiS w Koninie.


Michał Majcher mieszka w Płocku, indywidualne projekty realizuje jako Monopium (płyty: Mesmerized wydana przez Beast of Prey, oraz The Goat and the Dead Horses’ Circus, która ukazała się nakładem wydawnictwa Zoharum), jest także członkiem zespołu Schröttersburg. Współpracuje z niezależnym czasopismem „Hard Art”.

Marcin Olejniczak mieszka w Koninie, od 1996 roku realizuje projekty intermedialne, koncertuje.

 

VULTURES QUARTET to grupa improwizujących muzyków z Londynu. Rdzeń zespołu tworzą Matt Chilton, Will Connor i Anthony Donovan. Czwartym muzykiem projektu zostaje za każdym razem inny gość, zapraszany do współpracy nad kolejnymi albumami lub koncertami. Do tej pory współpracowali m.in. z: Stevem Beresfordem, Damo Suzuki, Ernesto Tomasinim, Sandeepem Mishrą i Jo Quailem. Współpracowali również ostatnio z Philipem Petitem, z którym nagrali płytę „Tourbillon D'Obscurité”. Grupa tworzy kompozycje na pograniczu elektroakustyki, dark ambient, free jazzu oraz różnych odmian industrialu; wykorzystuje przy tym tradycyjne instrumenty, użyte w niekonwencjonalny sposób, a także znalezione przedmioty, instrumenty własnoręcznie wykonane ze złomu i przedmiotów domowego użytku, a także za pomocą elektroniki i komputerowego softwaru. Od 2008 roku grali w bardzo wielu miejscach w Wielkiej Brytanii, Europie i Ameryce, prezentowali muzykę wielu doskonałych kompozytorów, m.in. Daniela Morse’a i John Zorna. Grali wspólne koncerty u boku: Faust, Nurse With Wound, Fred Fritha, Adam Bohman i innych. Ich dyskografię uzupełniaja publikacje dla: SubRosa, Zos Kia Sounds Recordings, Born Mind. Wkrótce ukaże się album dla Zoharum i TZADIK. Więcej o zespole i projektach:

 

http://www.vulturesquartet.com/

 

 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska