ŁAŹNIA 1 2010 - Krzysztof Skiba
25.02.2010, godz. 19:00
 

Krzysztof Skiba – autor tekstów piosenek i tekstów satyrycznych, artysta rozrywkowy, telewizyjny showman, felietonista, autor happeningów, wokalista rockowy.
W latach 80. lider Pomarańczowej Alternatywy w Łodzi i organizator wielu happeningów i akcji ulicznych. Autor wielu przebojów zespołu Big Cyc, z którym nagrał 15 płyt. Ma na koncie także dwie płyty solowe.
Prowadził i współprowadził wiele programów telewizyjnych, jak choćby Lalamido, czyli porykiwania szarpidrutów (TVP2). Zajmuje się również publicystyką. W czasach PRL publikował w pismach drugiego obiegu. Ponadto drukował felietony i teksty satyryczne m.in. w „Gazecie Wyborczej”, ale też w pismach literackich takich jak „brulion”, „Tygodnik Literacki”, „Lampa”, „B-1”. Od 2005 publikuje felietony w miesięczniku studenckim „dlaczego”, a od 2006 w Wirtualnej Polsce. Od 2002 jest stałym felietonistą tygodnika „Wprost”. Drukowany we „Wprost” cykl felietonów Skibą w mur doczekał się publikacji książkowej w 2005. W czerwcu 2009 ukazał się zbiór opowiadań satyrycznych Skiby Opowiadania podwodne.

Kurator: Paweł Konjo Konnak
Koordynator cyklu: Berenika Podrucka

Projekt współorganizowany przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
 
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska