ŁAŹNIA 1 2012 - Andrzej Miastkowski
18.10.2012, godz. 19:00
 
Kurator: Paweł Konjo Konnak
koordynator cyklu: Berenika Podrucka-Taczała
 
Andrzej Miastkowski vel Egon Fietke vel Kosmiczny Akrobata.
W latach 1988 - 90 uczestnik Galerii Działań Maniakalnych, łódzkiej frakcji Pomarańczowej Alternatywy.
Współpracował z Ruchem Wolność i Pokój. W 1989 roku jeden z założycieli działającej do dziś, multimedialnej formacji Wspólnota Leeeżeć.
Twórca i jeden z redaktorów "pisma członków i sympatyków WL "Tygodnika Leeeżeć" oraz zinu "Kau gryzoni na serze" (88-90). Aktywnie współtworzył pierwszą falę polskiego graffiti sprayowo/szablonowego. W sferze miejskiej maluje i wykleja do dziś. W latach 89-95 wokalista i twórca scenografii koncertowych eksperymentalnej grupy muzycznej Egon Fietke Ventilator. Autor obrazów, alfabetów, wideo, fotografii inscenizowanych, performens itp., itd.
Od połowy lat 90. tworzy obiekty i rozbudowane instalacje przestrzenne w poetyce swego charakterystycznego stylu. W ramach długofalowego cyklu pt. Przyroda dla nowych planet przyjmujących życie projektuje kształty przyszłych zwierząt i roślin.  Kurator cyklu wystaw sztuki współczesnej Die Kunst ist Toth. Obecnie konstruuje zewnętrzne formy futurystycznych urządzeń technologicznych jak np. Sala Kontaktów Międzyplanetarnych, czy Niwelator skutków używania paliw kopalnych.
Wystawy i pokazy filmów w Europie, Japonii, USA.
 
 
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska