ŁAŹNIA 1 2013 - SpaceFest! Warm Up
WHITE HILLS
30 września 2013, godz. 19:00
Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, ul. Jaskółcza 1, GDAŃSK DOLNE MIASTO
bilety: 20zł przedsprzedaż / 30zł w dniu koncertu
 
Od dwóch lat, dzięki festiwalowi SpaceFest!, Gdańsk stawał się w pierwszy weekend grudnia centrum muzyki shoegaze i space rocka. Nie inaczej będzie w tym roku. Tym razem jednak gitarowe święto zacznie się już wczesną jesienią – 30 września w CSW Łaźnia wystąpi amerykański zespół White Hills. Będzie to rozgrzewka przed grudniowym festiwalem i jedyna okazja, aby zobaczyć zespół w Polsce podczas ich jesiennej trasy po Europie. Tym, którzy nie będą mieli okazji pojawić się na koncercie, pozostanie na pocieszenie obejrzenie występu White Hills w najnowszym filmie Jima Jarmuscha „Only Lovers Left Alive”. 
 
Podstawowy skład zespołu tworzą gitarzysta Dave W. i basistka Ego Sensation. Większość ich piosenek to długie, rozbudowane formy muzyczne. Zespół ma w swoim dorobku bardzo wiele płyt wydanych w licznych wydawnictwach, często jedynie na winylu. Mają na koncie również wspólne nagrania z brytyjską grupą Gnod. Podczas koncertów White Hills korzystają ze spektakularnych efektów świetlnych i maszyny do dymu. Dzielili scenę z takimi wykonawcami jak: MONO, The Flaming Lips, Sleepy Sun, Cloudland Canyon, Mudhoney, Akron/Family, Monster Magnet, Oneida i Pontiak.
 
 
 
SpaceFest! to festiwal muzyki shoegaze, space rock i alternative, na który składają się koncerty, prowadzone w CSW Łaźnia warsztaty dla muzyków z Polski i zagranicy, spotkania z legendarnymi wykonawcami alternatywnymi, konkurs dla młodych zespołów i wydawnictwa płytowe. Festiwal jest organizowany przez Stowarzyszenie Nasiono we współpracy z CSW Łaźnia (w ramach Galerii Zewnętrznej Miasta Gdańska) i przy wsparciu Miasta Gdańska.
Trzecia edycja festiwalu odbędzie się 6-7 grudnia 2013. 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska