ŁAŹNIA 1 2013 - BRIAN LABYCZ / GERARD LEBIK DUO – koncert
17 MAJA 2013, GODZ. 19:00
 
Projekt Art&Science Meeting zaprasza. na muzyczne wydarzenie.
Brian Labycz i Gerard Lebik spotkali się w Chicago w październiku 2012. Pierwszy koncert zagrali w towarzystwie Jiro Yamaguchi Susumu i Hiroyuki Ura w klubie Flying TeaPot w Tokyo, podczas ostatniej trasy koncertowej Labycza po Japonii. Labycz/Lebik Duo to mieszanka elektroakustycznej muzyki improwizowanej z pogranicza EIA i eksperymentalnego free improvisation. Będzie to pierwsza wizyta Labycza w Polsce, muzycy planują zagranie koncertów w duecie ale też poszerzając duet zapraszając muzyków z miast w których będą występować. Podczas trasy wszystkie koncerty będą rejestrowane, nagrania ukażą się w Zopan Records oraz chicagowskiej wytwórni Peira.
 
 
Brian Labycz jest improwizatorem pochodzącym z Chicago, tworzącym i występującym z eksperymentalną elektroniką. Obecnie pracuje z syntezatorem modularnym, ale wykorzystuje również szereg innych źródeł dźwięku jak instrumenty akustyczne, cyfrową manipuluję, nagrania terenowe, i samodzielnie wykonane urządzenia eksplorujące różne formy ekspresji. Pracuje jako solista oraz w różnych konfiguracjach muzyków improwizowanej i eksperymentalnej sceny chicagowskiej i japońskiej. Jest oranizatorem Myopic Improvised Music Series oraz Protest Series at Heaven Gallery w Chicago. Jest również założycielem experymentalnej wytwórni Peira.
 
http://www.brianlabycz.com/project.html
http://www.peira.net/info.html
 
Gerard Lebik tworzy dzwięk i muzykę poprzez improwizację, notacje muzyczną oraz manipulowanie materiałem dzwiękowym stosując media akustyczne i elektroniczne. Narzędzia i techniki: saksofony, klarnet kontraltowy, generatory fal akustyczych, obiekty elektroakustyczne, wideo feedback, software. W 2007 ukończył Wrocławską Akademię Muzyczną. Zaczynając od muzyki klasycznej przez jazz, free improvisation dociera do muzyki elektronicznej, eksperymentalnej, sound artu i noise'u. Kolaborował lub występował z: Eryck Abecassis, Kazuhisa Uchihashi, Rob Mazurek, Keith Rowe, Hernani Faustino, Gabriel Ferrnandini, Noritaka Tanaka, Bettina Wenzel, hans w koch, Joker Nies.
 
http://gerardlebik.com/
http://zopan.bandcamp.com/
 
Wstęp wolny!
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska