ŁAŹNIA 1 2013 - EBOLA APE - KONCERT
ul.Jaskółcza 1, Gdańsk - DOLNE MIASTO
Koncert odbędzie się 30 października o 20:00
 
Jesienią 2011 w Gdańsku pojawił się goryl o szczerym, choć sarkastycznym uśmiechu. Porwany z afrykańskiej dżungli i przewieziony do Polski, miał stać się atrakcją oliwskiego ZOO. Jednak zamiast do ZOO trafił do tajnego laboratorium, gdzie testowano na nim kosmetyki i eksperymentalne leki przeciwko wirusowi Ebola. Pewnej nocy udało mu się uciec z laboratorium, wraz z laptopem naukowców. Goryl zamieszkał w opuszczonej, nadmorskiej willi. Poznał sąsiadów i zaklimatyzował się w mieście, choć na powszechne pytanie „nie za gorąco Ci?“ wciąż musi szczerze odpowiadać, że nie, bo wciąż mu zimno.
 
Ebo od dzieciństwa lubił obserwować ludzi. W Afryce jego uwagę przyciągały ich obrzędy, tańce i magia, w mieście zaś mroczna popkultura, kult seksu i pieniądza. Korzystając z sampli popowych przebojów, chórów sakralnych, sentymenalnych melodii tworzonych na starym syntezatorze analogowym i swoich wolnych, hipnotycznych rytmów zaczął tworzyć muzykę. Zaproszony przez Galerię Gablotka, najbardziej pionierską instytucję artystyczną w Trójmieście, by zaprezentować swoją twórczość, rozpoczął serię live-actów, będących formą audiowizualnego, magicznego obrzędu. Występom tym wielokrotnie towarzyszyły wizualizacje gdańskiej VJ-ki Agaty Królak aka „Hertzshmertz“. 
 
Zima w Polsce to jednak trudny okres dla goryla. Jego magiczne amulety po woli tracą moc. Tarot, I Ching i wiedźma z sąsiedztwa podpowiadają, że nadchodzi czas przemian... Dlatego Ebo zdecydował się wrócić do Afryki. Zagra tam swojego nowego live-seta i odprawi pradawny rytułał małp Uluwatu, zwany Koniunkcją Epsylonów. 
 
Tuż przed daleką podróżą, Ebola Ape zaprasza do Łaźni, gdzie pożegna się wykonując swoje najnowsze kompozycje z nadchodzącej płyty, w nowej konfiguracji technicznej. Przygotujcie się na magiczną ucztę zmysłów. 
 
O stronę techniczną występu zadba Karol Schwarz.
 
Ponieważ goryl do Afryki na pieszo nie dotrze i zbiera na bilet, wstęp płatny - 10 zł.
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska