ŁAŹNIA 1 2014 - VHS HELL

10 stycznia CSW Łaźnia oraz ekipa legendarnego VHS HELL zapraszają trójmiejskich wielbicieli filmowego szaleństwa na pokaz specjalny filmów klasy B!

Piątkowy pokaz w Łaźni to drugi z cyklu projekcji, podczas których ścieżki dialogowe (i nie tylko) wyświetlanych filmów będą czytane na żywo przez specjalnie na tę okazję zaproszonych lektorów. Oczywiście jak zwykle możecie spodziewać się masy golizny, potworów i laserowego fisu-fisu.

 

W programie:

„Pieces”, reż. Juan Piquer Simón, Hiszpania,1982, 85 min.

Niesławny horror mistrza hiszpańskiej eksploatacji będący jednocześnie jedną z najsłynniejszych prób przeszczepienia na europejski grunt mody na filmy slasher. Dodajmy, że również najbardziej poronioną. Zrealizowana za zawrotną kwotę 300 tys. dolarów historia opowiada o śledztwie w sprawie bestialskich morderstw w szkolnym kampusie. Fabularne nieprawdopodobieństwa, hektolitry krwi i wspaniała zabawa gwarantowane!

„Dead Next Door”, reż. J.R. Bookwalter, USA, 1989, 78min.

Czym byłoby VHS HELL bez zombie? „Dead Next Door” to nakręcony przez grupę przyjaciół z Ohio, wyjątkowo krwawy horror o żarłocznych trupach, które opanowały Stany Zjednoczone. Film został wyprodukowany przez Sama Raimiego za część gaży, jaką zarobił na „Evil Dead 2”. Całość realizowano przez cztery lata na taśmie Super 8. Efekt lepszy niż dobry.

 

Lektorzy:

Piotr Czeszewski – posiadacz jedwabistego głosu i 1. tenor Chóru Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Prywatnie wielki miłośnik kotów i pięknych kobiet.

Łukasz Kowalczuk – z wykształcenia nauczyciel, z zawodu grafiki, z zamiłowania twórca komiksów (średni scenarzysta, słaby rysownik). W 2013 roku nakładem wydawnictwa Centrala ukazała się jego książka o nieodżałowanym TM-Semic. Twórca bloga rysunkowego Nienawidzę ludzi i serwisu Szlam.net.

 

WSTĘP WOLNY!

CSW Łaźnia ul. Jaskółcza 1, Gdańsk

10 stycznia, godz. 19:30

 

 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska