ŁAŹNIA 1 2014 - KONCERTY: BIOSPHERE / INCITE
KONCERTY
 
BIOSPHERE
25 KWIETNIA 2014, GODZ. 20:00
 
 
Biosphere to pseudonim artystyczny, pod którym występuje Geir Jenssen. Norweski muzyk wydał pokaźną kolekcję płyt z muzyką elektroniczną i ambient. Jest szeroko rozpoznawalny poprzez swój styl “ambient techno” lub tak zwany “arktyczny ambient”, jak również sposób wykorzystywania muzycznych zapętleń i sampli z produkcji sci-fi. Biosphere regularnie koncertuje na żywo podczas festiwali muzyki elektronicznej oraz w klubach na terenie całej Europy I świata.
Jego utwór “Novelty Waves” został użyty w kampanii dżinsów Levi`s w 1995roku, a album Substrata z 1997roku uznawany jest za najważniejszy krążek z muzyką ambient wszech czasów.
 
Biosphere regularnie koncertuje podczas festiwali muzyki elektronicznej oraz w klubach na terenie Europy i świata. Występy Jenssena zazwyczaj zawierają elementy improwizacji bądź wariacji nowych utworów odtwarzanych z laptopa, podczas gdy za nim wyświetlane są wizualizacje; jak na przykład praca artystyczna, która towarzyszyła jego trasie „Picturehouse cinema“ w kwietniu 2006roku. Mimo iż jego występy zazwyczaj nie są ściśle związane z najnowszym wydawnictwem, materiał z ery Bleep and Microgravity/Patashnik pojawia się podczas koncertów Biosphere.
Koncert współorganizowany z ART &SCIENCE MEETING.
 
Koncert biletowany. Bezpłatne wejściówki do odebrania po wcześniejszej rezerwacji na adres office@laznia.pl
 
Koncert Biosphere w CSW Łaźnia jest częścią festiwalu 8 In Out Festival i współorganizowany przez projekt Art Science Meeting. Wyjątkowe wprowadzenie wejściówek na koncert wynika z ograniczonych możliwości technicznych obiektu. Informacje o bezpłatnych wejściówkach były dostępne na stronie festiwalu In Out oraz na stronach In Out Festival oraz Art Science Meeting na portalu Facebook. Wejściówki zostały przekazane osobom, które wysłały zapytanie o rezerwację drogą mailową lub telefoniczną. Wszystkie rezerwacje będą do odebrania dziś w godz. 17.00 – 19.30 w CSW Łaźnia. 
 
 
INCITE
26 KWIETNIA 2014, GODZ. 20:00
 
 
INCITE (De)
Koncert In Progress w połączeniu z In Out Festival 26 kwietnia 2014, godz. 20.00

incite/ to nietuzinkowa, taneczna i wpadająca w oko audiowizualna elektronika.
 
Wielokrotnie nagradzany duet założony w Hamburgu w 2002 roku łączy świat sztuki ze światem klubowym. incite/ integruje futurystyczną muzykę elektroniczną z niesamowitymi wizualizacjami będącymi wciągającą, złożoną i inspirującą przygodą łączącą różne gatunki. Indywidualny styl duetu - fragmentaryczne eksploracje syntezatorowe, taneczny noise podbity wyjątkowym basem - sytuuje się gdzieś pomiędzy electro, glitchem, dubstepem a industrialem.
 
Ściśle zsynchronizowane czarno-białe wizualizacje w jakości HD oscylują pomiędzy abstrakcją i paranarracją, pobudzając percepcję i świadomość. Do dziś incite/ stworzył pięć dużych audiowizualnych setów: iconicity (2004 - 2006), mindpiercing (2007 - 2009), dualicities (2009 - 2010), zoom studies (2010 - 2011) i holistic glue (zadebiutował na jesieni 2012 r.) - i już pracuje nad kolejnym. Duet występował na wielu międzynarodowych festiwalach sztuki mediów, nowej muzyki, video artu czy muzyki electro, rock i industrial, łącząc sztukę cyfrową z zaawansowaną kulturą klubową.
 
Pod nazwą incite/ ukrywają się muzycy i artyści Kera Nagel i André Aspelmeier, którzy otrzymali już szereg nagród za swoje produkcje, m.in. Qwartz Award 2012 (Paryż - Qwartz Dancefloor) i Visual Music Award 2012 (Frankfurt - Visual Music Live Contest) oraz nagrody na WRO Biennale (Wrocław) w 2007 i 2011 roku.

 
Koncert współorgazniowany z IN PROGRESS.
 
Wsparcie udzielone ze środków funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz środków krajowych.
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska