ŁAŹNIA 1 2014 - Richard Pinhas
Richard Pinhas
Ambient Festiwal, Gorlice
19 lipca 2014, godz. 19.00
 
W ramach  cyklu „In Progress” na festiwalu AMBIENT – Międzynarodowe Prezentacje Muzyczne –  19 lipca 2014 roku wystąpi francuski twórca RICHARD PINHAS.

AMBIENT jest doroczną imprezą prezentującą ambitną muzykę elektroniczną. Ideą imprezy jest przedstawienie szerszej publiczności tego, co dzieje się we współczesnej ambientalnej muzyce elektronicznej. Koncertom często towarzyszą wizualizacje przygotowane przez artystów.
 
Richard Pinhas
Kompozytor, gitarzysta i twórca innowacji w elektronice. Richard Pinhas uznawany jest za jednego z głównych muzyków eksperymentalnych Francji. Jest kluczową postacią dla historii rozwoju elektronicznej muzyki rock. Jego reputacja we Francji porównywalna jest do reputacji Tangerine Dream’s w Niemczech – to „ojciec” całego ruchu muzycznego. Pionierska, agresywna muzyka tworzona przez jego zespół Heldon w latach 70-tych, łączyła elektronikę, gitarę i rock, była zapowiedzią techno i industrial, i wciąż pozostaje świeża i niedościgniona. Pinhas znany jest także jako światowej klasy gitarzysta, którego „diaboliczna gra na gitarze” zasługuje na porównanie z Robertem Fripp.
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska