ŁAŹNIA 1 ŁAŹNIA 2 2014 - Program Nocy Sztuki w CSW Łaźnia
NOC SZTUKI, 26.07.2014
 
Tegoroczna edycja Nocy Sztuki organizowana jest w ramach IV Ogólnoświatowego Zjazdu Gdańszczan (więcej informacji na stronie miasta)
 
Opisy działań:
 
1.  DOLNE MIASTO MÓWI - Zwiedzanie Dolnego Miasta z przewodnikiem
Cykl wędrówek miejskich "Dolne Miasto Mówi" dotyczy mieszkańców tej dzielnicy i do nich przede wszystkim jest skierowany. Jego głównym celem jest zapoznanie osób tam mieszkających z historią dzielnicy, a pośrednio - także zainteresowanie tym miejscem osób z zewnątrz. Dolne Miasto jest jedną z nielicznych faktycznie zachowanych dzielnic Gdańska, a jednak, pomimo ciekawej historii, uznawana jest za dzielnicę „trudną”, okrytą złą sławą. Poprzez serię wycieczek z przewodnikiem, podczas których nie tylko zostanie zaprezentowana jej historyczna przeszłość ale także jej urokliwe zakamarki, postaramy się zmienić wizerunek dzielnicy, zainteresować, zwrócić na nią uwagę.
 
 
 
2.    DOLNE MIASTO NA ŻYWO – koncert Peter J. Birch
W ramach Galerii Zewnętrznej Miasta Gdańska realizujemy serię wydarzeń muzycznych i artystycznych pod tytułem „Dolne Miasto na żywo” w przestrzeni Dolnego Miasta, w nietypowych lokalizacjach, na podwórkach, poza murami galerii. Do projektu zapraszamy artystów sceny alternatywnej, awangardowej, których interwencje w przestrzeni publicznej oraz występy wzbudzą zainteresowanie zarówno lokalnych mieszkańców, jak i gości z innych części miasta lub osób odwiedzających Gdańsk.
 
 
3.     Kino plenerowe podwórze Łaźni
Na terenie podwórza CSW Łaźnia odbędzie się również pokaz filmu w plenerze.
 
4. Andrzej Dudziński „Oko w oko z bestią” – otwarcie wystawy
W ramach wystawy indywidualnej „Oko w oko z bestią” chcemy zaprezentować Andrzeja Dudzińskiego jako artystę wszechstronnego, niepokornego, bawiącego się konwencjami, stylami i eksperymentującego z różnymi technikami. Nie zabraknie obrazów olejnych i pasteli oraz prac wykonanych technikami własnymi, asamblaży, kopert. Wystawie będą towarzyszyć także pokazy filmowe i warsztaty animacji powadzone przez artystę.
 
 
                                                                                                                                                               
5. Wieczór autorski, przegląd filmowy i warsztaty animacji z Andrzejem Dudzińskim,
Przez cały weekend odbywać będą się warsztaty animacji filmowej prowadzone przez Andrzeja Dudzińskiego oraz Roberta Turłę. Po wernisażu odbędzie spotkanie autorskie. Podczas spotkania pokazany zostanie film dokumentalny pt. Dudi przedstawiający sylwetkę Andrzeja Dudzińskiego, a także animacja Dłuży się doży, której zadaniem będzie sprowokowanie artysty do rozmowy, o tym jakie miejsce w jego twórczości zajmuje film animowany.
 
6. Andrzej Dudziński poleca: „Dr Strangelove, czyli jak przestałem się martwić i pokochałem bombę” - pokaz filmu w kinie plenerowym CEA Łaźnia w Nowym Porcie
Pierwszy z filmów prezentowanych w ramach przeglądu Andrzej Dudziński poleca towarzyszącego wystawie artysty w CEA Łaźnia w Nowym Porcie.
 
Klasyczna czarna komedia Stanleya Kubricka o grupie wojskowych, którzy planują nuklearną apokalipsę, wydaje się dziś bardziej aktualna niż kiedykolwiek. Korzystając z politycznego zamieszania dwaj psychopatyczni generałowie  zawiązują szatański spisek, którego celem ma być atak nuklearny na strategiczne cele Rosjan. Mózgiem intrygi jest Dr Strangelove (Peter Sellers), przykuty do wózka inwalidzkiego szalony naukowiec, który snuje przedziwne teorie dotyczące przyszłości rodzaju ludzkiego. Szaleńców starają się powstrzymać prezydent Stanów Zjednoczonych (także Sellers) i generał Mandrake (Sellers w kolejnej roli), ale ich wysiłki spełzają na niczym. "Dr Strangelove", który na trwałe wszedł do klasyki światowego kina, w równym stopniu bawi, co przeraża.
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska