ŁAŹNIA 2 2015 - Robert Brylewski i Filip Mutu Gałązka
"Mistycy. Literaci. Wariaci."
 
Dziś - Robert Brylewski i Filip Mutu Gałązka oraz projekcja punk rockowej opery pt. "Polskie gówno".
Rozmowy istotne o szołbizie, patafizyce i podatkach!
 
Gdzie - Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2, Gdańsk-Nowy Port  ul. Strajku Dokerów 5
Kiedy - 9 grudnia 2015 godz. 19
Wstęp wolny!
 
Nastąpiła zmiana - zamiast Tymona Tymańskiego naszym gościem będzie Filip Mutu Gałązka perkusista legendarnych formacji Tymon and The Transistors, The Shipyard, Brygada Kryzys, Kryzys i Izrael.
 
Podczas spotkania w CSW Łaźnia 2 duet Brylewski-Gałązka wykona wiązankę największych przebojów grupy Kryzys w wersji unplugged!
 
Kurator projektu - Paweł Konjo Konnak.
 
 
Robert Brylewski
... jeden z ojców chrzestnych polskiego punk rocka, muzyk kultowych formacji Kryzys, Brygada Kryzys, Izrael, Armia, Max i Kelner, Falarek, Szum. Wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów. Gościnnie występował w zespołach takich jak Deadlock, Świat Czarownic, Immanuel, Marionety. Od końca lat 90. współtworzył efemeryczne yassowe zespoły The Users (ze Świetlickim, Tymańskim, Olterem, Kurtisem i Trzaską), Dyliżans czy Poganie (grupa założona przez Brylewskiego  i Tymańskiego).
Jego wczesne dokonania muzyczne z przełomu lat 70. i 80. (Kryzys oraz Brygada Kryzys założona z Tomkiem Lipińskim z Tiltu) stanowią klasykę polskiej muzyki niezależnej. Wiele piosenek z tego okresu jest do dziś coverowanych przez znane zespoły, np. Pidżama Porno, Kazik Na Żywo czy Maleo Reggae Rockers.
Swoim nazwiskiem sygnował dwie płyty z muzyką elektroniczną. Debiut pod tytułem "Warsaw Beat" z 1998 roku zawierał muzykę na pograniczu techno. "Warsaw Beat II" z 2004 to repertuar o wiele bardziej stonowany, często ocierający się o lubianą przez Brylewskiego muzykę dub.
Jest także realizatorem muzycznym oraz właścicielem Gold Rock Studio, które w latach 90. prócz nagrywania zajmowało się także wydawaniem płyt kompaktowych oraz kaset magnetofonowych. Aktualnie wydawnictwo Gold Rock nie istnieje, choć pozostawiło po sobie wiele produkcji.
 
Filip Mutu Gałązka
perkusista legendarnych formacji Tymon and The Transistors, The Shipyard, Brygada Kryzys, Kryzys              i Izrael. W filmie pt. "Polskie gówno" gra prominentną a oskarową rolę Zbyszka Gruza, alkoholowo sproszkowanego perkusisty nie do końca udanej formacji rockowej Tranzystory.
 
 
 
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska