ŁAŹNIA 1 ŁAŹNIA 2 2013 - Program MARZEC - CZERWIEC
Rezydencje artystyczne
 
Marzec – Czerwiec 2013
 
JIA QIU
 
Kurator: Agnieszka Wołodźko
Współpraca: Aleksandra Księżopolska
Jia Qiu podczas swojego pobytu w Gdańsku planuje stworzyć „Pamiętnik Flâneura”. Artysta uważa, że mapy i budynki nie stanowią wystarczającego źródła wiedzy do pełnego poznania miasta. Tylko zamieszkanie i wejście w osobiste relacje z mieszkańcami pozwoli poznać jego specyfikę. Artysta zamierza zbudować dialog z otoczeniem tworząc postać flâneura – włóczegi obecnego w mieście (rzeczywistej przestrzeni publicznej) oraz Internecie (wirtualnej przestrzeni publicznej).
 
Jia Qiu jest absolwentem Uniwersytetu w Shandong w Chinach. Od 2007 roku mieszka we Francji, gdzie ukończył Ecole Superieure d’Art de l’Agglomeration d‘Annecy oraz Ecole Superieure des Arts Decoratifs de Strasbourg. Aktualnie jest zaangażowany w tworzenie ośrodka rezydencji artystycznych w Pekinie, mającego stanowić platformę współpracy dla artystów z Europy oraz Chin.
 
Pobyt Jia Qiu odbywa się w ramach programu wymian artystów-rezydentów pomiędzy Stowarzyszeniem Apollonia ze Strasburga oraz CSW Łaźnia.
 
HYUNWOO JUNG & YOUNGJIN YOO
 
Kurator: Kyungwoo Chun
Współpraca: Aleksandra Księżopolska
Kolejnymi gośćmi będą koreańscy artyści: Hyunwoo Jung oraz Youngjin Yoo, absolwenci wydziału Fotografii Uniwersytetu w Seulu. Youngjin Yoo interesuje się granicą pomiędzy tym, co prywatne i wspólne. Hyunwoo Jung skupia się z kolei na roli jednostki w bezimiennym tłumie oraz na ogólnie akceptowanych normach panujących w określonej rzeczywistości.
 
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska