GLOBE ROPE
GLOBE ROPE
 
Globalny projekt, który jednoczy ludzi ze zdiagnozowanym nowotworem.
 
Do wszystkich, u których zdiagnozowano nowotwór. Nazywam się Sara Skaaning. Jestem artystką z Danii. Cierpiałam na raka piersi. Przeszłam chemioterapię i naświetlania. Wiem zatem, jak wygląda życie z tą chorobą.
 
  • Czy chcieliby Państwo wziąć udział w GLOBE ROPE – wielkim międzynarodowym projekcie, który jednoczy ludzi ze zdiagnozowanym nowotworem?
  • Czy chcieliby Państwo przyczynić się do wzrostu publicznej świadomości, z jakimi wyzwaniami – cielesnymi i mentalnymi – codziennie muszą zmagać się osoby chore na raka?
  • Czy chcieliby Państwo stać się częścią silnej, pozytywnej wspólnoty, która powstanie w ramach projektu ponad wszelkimi podziałami: socjalnymi, kulturowymi, politycznymi i religijnymi?
 
GLOBE ROPE jest wielkim kolektywnym projektem, w ramach którego zbieram włosy osób ze zdiagnozowanym nowotworem, pochodzących z całego świata. Splatam je w mocną, wspólną, globalną i długą linę, która symbolizuje nie tylko utratę, lecz również siłę, jedność i nadzieję.
Lina będzie wciąż rosła. Będzie pokazywana w galeriach na całym świecie.
 
Projekt nie ma charakteru komercyjnego, ponieważ jego główny cel polega na podnoszeniu publicznej świadomości, inspirowaniu, stymulowaniu debaty i wzbudzaniu refleksji, związanej z chorobami nowotworowymi.
 
Projekt można śledzić pod adresem: www.globerope.net
  • Czy zdiagnozowano u Państwa nowotwór i mierzą się Państwo z chemioterapią?
  • Czy zastanawiali się Państwo nad obcięciem włosów zanim same wypadną?
  • Czy chcieliby Państwo podarować swoje włosy, by stały się częścią globalnej liny?
Jeśli tak, nie stracą Państwo swoich włosów całkowicie, ponieważ zachowają się one jako część znaczącej, mocnej i symbolicznej całości.
 
Jeśli Państwo sami nie są osobami ze zdiagnozowanym nowotworem, lecz znają Państwo osoby z taką diagnozą, które może chciałyby wziąć udział w projekcie, przekażcie im, proszę, niniejsze zaproszenie.
 
Z góry serdecznie dziękuję. Sara Skaaning
 
Wskazówki:
Po obcięciu włosów należy z obydwu stron związać ich końce gumkami. Następnie proszę włożyć włosy do plastikowej lub papierowej torebki.
Włosy powinny być czyste i mieć co najmniej 10 cm długości. Na stronie internetowej znajduje się formularz, który należy ściągnąć, wypełnić i nakleić na torebkę zawierającą włosy. Mogą Państwo także sami opisać tę torebkę, podając następujące dane: data, płeć, wiek, kraj. Torebki z włosami można pozostawić u wskazanych na stronie fryzjerów lub starannie zapakować i wysłać bezpośrednio do mnie:
Sara Skaaning, Fanefjordgade 12, 4792 Askeby, Dania
 
Wszelkie informacje, włącznie z adresami fryzjerów, u których można pozostawić torebki z włosami, znajdą Państwo pod adresem: www.globerope.net
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska