ŁAŹNIA 2 2013 - Instalacja artystów rezydentów Llobet & Pons w ramach rezydencji artystycznej „System of Objects”
ul.Strajku Dokerów 5, GDAŃSK - NOWY PORT
22 -29 sierpnia 2013
 
wernisaż: 22 sierpnia 2013 g. 19.00
kuratorka: Aleksandra Księżopolska
 
Llobet & Pons, hiszpański kolektyw artystyczny tworzy instalacje, rzeźby oraz sztukę w przestrzeni publicznej. Artyści pracują z przedmiotami codziennej użyteczności, starając się nadać im nowe znaczenia. Fascynują ich obowiązujące systemy. Reguły, zasady, ograniczenia i często pozorna logika stają się w konsekwencji przewidywalne, chaotyczne i omylne. Podchodząc z ironią i humorem do zastanej rzeczywistości, pozostawiają pole do analizy. Oferują tym samym nowe, alternatywne funkcje przedmiotom z zastanego otoczenia, zakłócając zastane, obowiązujące normy, sugerują ich inne, odmienne oblicze. 
 
 
W ramach najnowszego projektu realizowanego w gdańskiej dzielnicy Nowy Port,  niewykorzystana przestrzeń przed budynkiem CSW Łaźnia przekształcona zostanie w specyficzny parking. W warstwie cementu zatopione zostaną przedmioty przyniesione przez mieszkańców dzielnicy. Projekt powoła do życia dzielnicową kapsułę czasu, stanie się obszarem lokalnej pamięci, inicjatorem społecznej sytuacji. Praca kojarzy się z jednej strony z pracą archeologa, z drugiej z dziecięcą zabawą w zagrzebywanie i odnajdywanie skarbów. 
 
W czwartek 22 sierpnia o godzinie 19.00 hiszpański duet artystyczny Llobet & Pons zaprasza na pierwszą odsłonę projektu „System of Objects.”
Prosimy o przyniesienie swoich domowych przedmiotów i ich historii, które staną się sercem wydarzeń kolejnej fazy projektu
 
Instalacja potrwa do 29 sierpnia.
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska