Kontrast:
A A A A
Czcionka:
A A A
Odstęp między literami:
AB AB AB
Animacje:
✘ Wyłącz
21.11 - 22.11.2019
ŁAŹNIA 1
ul. Jaskółcza 1, Gdańsk - Dolne Miasto

Dostępność instytucji kultury - szkolenie

WSTĘP BEZPŁATNY

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA / OBOWIĄZUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ
Nazwiska prowadzących: Aleksandra Sztajerwald
Kategoria wiekowa: dorośli, seniorzy
Zapisy: zapisy od 21.10 przyjmuje Noemi Etush / e mail: n.etush@laznia.pl / 518 240 845

Dostępność dla osób z ze spektrum autyzmu oraz osób z niepełnosprawnością intelektualną (21 - 22.11.2019, godz. 9.15 - 16.00)

 

Czy osoba w spektrum autyzmu lub niepełnosprawnością intelektualną może być gościem instytucji kultury?

Jak przygotować się do takiej wizyty?

Co zrobić, aby pierwsza wizyta w muzeum zachęciła do ponownych odwiedzin?

Jak przygotować program i w jakie pomoce warto się zaopatrzyć?

 

W ramach szkolenia zostaną omówione propozycje rozwiązań, które mogą być przydatne przy pracy z grupami o takiej charakterystyce. Przyjrzymy się propozycjom edukacyjnym, które realizowane są z uwzględnieniem potrzeb tych grup. Tak, aby wypracować podczas szkolenia plan wprowadzenia rozwiązań uwzględniających działania zarówno przed, jak i po wizycie.

 

Aleksandra Sztajerwald - animatorka społeczno-kulturowa, od 2008 roku związana z Fundacją SYNAPSIS, gdzie odpowiadała za działania promocyjne i wolontariat, a także za współpracę z placówkami kulturalnymi i bibliotekami. Obecnie pracuje w Fundacji Kultury bez Barier i Fundacji "Maraton Warszawski". W ramach inicjatywy AUTENTYZM organizuje warsztaty dla dorosłych osób z autyzmem i osób neurotypowych. Przygotowuje i konsultuje programy warsztatów edukacyjnych dla dzieci i dorosłych osób z autyzmem m.in. dla Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki, Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i Muzeum Pałacu w Łazienkach. Tworzy i wdraża w Polsce propozycje rozwiązań ułatwiających osobom z autyzmem korzystanie z oferty instytucji kultury.

+ Więcej
Partnerzy
Logotyp, Fundacja Kultury bez Barier
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła