A A A
Przycisk Menu
zarejestruj się ikonazaloguj się ikona
13.01 - 24.01.2020
ŁAŹNIA 2
ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk - Nowy Port

Ferie zimowe w ŁAŹNI 2

13-17.01.2020, GODZ. 10.00 - 15.00
20-24.01.2020, GODZ. 10.00 - 15.00

WSTĘP BEZPŁATNY

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA
Nazwiska prowadzących: Anna Stylska, Barbara Secke, Aneta Pędraszewska
Kategoria wiekowa: 6-9 lat / 9-12 lat
Zapisy: od 13.12 przyjmuje Natalia Wiśniewska/ e mail: n.wisniewska@laznia.pl / 501 692 969

Projekt Domek - warsztaty w pierwszym tygodniu ferii zimowych skierowane są do dzieci młodszych w wieku od 6 do 9 lat.
13-17 stycznia, godz. 10.00 - 15.00 
Prowadzenie: Anna Stylska
Opieka psychologiczno – pedagogiczna: Anna Kruszewska

Projekt Domek to kreatywne warsztaty plastyczno – techniczne, podczas których dzieci, wspólnymi siłami, zbudują przestrzenną makietę miasta. Oprócz zapoznawania się z podstawowymi elementami krajobrazu i architektury miejskiej, uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się pracy w grupie oraz rozwinąć swoje umiejętności manualne. Makieta złożona z budynków, domków, ulic i parków, przedstawi dziecięcy punkt widzenia na miejsce, w którym na co dzień mieszkają, a temat przestrzeni, który zostanie podjęty podczas zajęć, niezwykle rozbudzi dziecięcą wyobraźnię i chęć kreowania własnego świata.

 

W Krainie Wyobraźni - BRAK WOLNYCH MIEJSC
13-17 stycznia, godz. 10.00 – 15.00
Prowadzenie: Barbara Secke
Opieka psychologiczno – pedagogiczna: Anna Kruszewska

W Krainie Wyobraźni to warsztaty teatralno – ruchowo – plastyczne, rozwijające wyobraźnię i wrażliwość uczestników. Kreatywne zajęcia bazujące na elementach dramy, mają za zadanie rozbudzić dziecięcą fantazję, co ułatwi wędrówkę po krainie i pozwoli uczestnikom dotrzeć do każdego tajemniczego zakątka. Zawitają one do krainy wróżek – tam będą powstawały samodzielnie zaprojektowane i własnoręcznie wykonane bajeczne stroje. Dzieci będą miały również za zadanie wymyśleć zaklęcia oraz magiczne przepisy na oryginalne potrawy. Na zakończenie cyklu zajęć każdy uczestnik wykona na ceramicznym kafelku obraz swojej krainy, który powstał poprzez ćwiczenie wyobraźni.

 

Łaskotki - warsztaty w drugim tygodniu ferii zimowych skierowane dla dzieci młodszych w wieku od 6 do 9 lat.
20-24 stycznia, godz. 10.00 – 15.00
Prowadzenie: Aneta Pędraszewska
Opieka psychologiczno – pedagogiczna: Anna Kruszewska

Jak wyglądają łaskotki? Czy zawsze je lubimy? Jeśli tak, to gdzie lubimy być łaskotani, a gdzie nie? Sztuka abstrakcyjna stanie się narzędziem do stworzenia obrazu tego radosnego zjawiska. Dzieci będą skupiać się przede wszystkim  na liniach i fakturach łaskotek – jakiego są koloru? Jaki wydają dźwięk? Jaki mają smak? Łaskotki, które staną się motywem przewodnim pięciodniowych spotkań, za pomocą ćwiczeń oraz integracji sensorycznej przybliżą dzieciom mnogie możliwości zmysłów oraz zjawisk, które dzięki nim postrzegamy.

 

Daleka Podróż - warsztaty w drugim tygodniu ferii zimowych skierowane dla dzieci starszych w wieku od 9 do 12 lat.
20-24 stycznia, godz. 10.00 – 15.00
Prowadzenie: Barbara Secke
Opieka psychologiczno – pedagogiczna: Anna Kruszewska

Daleka Podróż to warsztaty teatralno – ruchowo – plastyczne, rozwijające wyobraźnię uczestników. Dzieci wybiorą się w niezwykle kreatywną podróż, odwiedzając najciekawsze zakątki Planety Ziemia. Będą mieli za zadanie wykonać mapę swojej wędrówki, zaznaczając na niej miejsca, które wywarły na nich największe wrażenie. Wspólnymi siłami zbudują wszechstronny, wieloczłonowy pojazd, który pomoże pokonać nawet najtrudniejsze trasy podróży. W efekcie końcowym wg własnego pomysłu stworzą  na trójwymiarowej makiecie najpiękniejsze miejsce na Ziemi, które stanie się azylem dla wszystkich zagrożonych wyginięciem istot.

 

 

 

Warsztaty realizowane w zakresie zadania "Nowy Port. W Centrum" w ramach kontynuacji projektu "Rewitalizacja Nowego Portu w Gdańsku".

+ Więcej
Strzałka w lewo Strzałka w prawo
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła