12.06 - 24.06.2018
ŁAŹNIA 2
ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk - Nowy Port

Forest Gdańsk - warsztaty animacji

Forest Gdańsk - warsztaty animacji filmowej
23 - 24 czerwca 2018 r.
CSW Łaźnia 2 I ul. Strajku Dokerów 5 I Nowy Port
Prowadzenie: Jarosław Pudlis i Robert Turło
 
Forest Gdańsk - warsztaty animacji filmowej

 

kiedy: 23-24 czerwca 2018, 10.00-17.00

gdzie: CSW Łaźnia 2, ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk - Nowy Port

zapisy na warsztaty: kinoanimacja@laznia.pl (w temacie proszę podać nazwę warsztatów)

uczestnicy: młodzież, dorośli, seniorzy

 

Prowadzenie: Jarosław Pudlis, Robert Turło

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny

Ilość miejsc ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń)

 
 
Zapraszamy do odwiedzenia Łaźni w Nowym Porcie w świętojański weekend 23-24 czerwca, kiedy odbywać się będą specjalne warsztaty łączące film z animacją.
 
Po pierwsze spróbujemy nawiązać do klasycznego już dzisiaj efektu łączenia starych archiwalnych filmów ze studyjnie (greenscreenowo) zrealizowanymi zdjęciami. Pamiętamy te działania ze wspaniałego filmu Robert Zemeckisa Forest Gump. Nasze eksperymenty osadzimy w przedwojennych archiwaliach Gdańska. Gościem warsztatów ("Forestem") będzie zespół Bielizna.
 
 
Na przedstawionej powyżej próbce - nasz przyjaciel Jacek Kulesza przeniesiony do przedwojennego Gdańska. Film ukazuje możliwości i wyzwania jakie czekają na nas podczas warsztatów. Oryginalny materiał to wycinek dłuższego filmu, pochodzącego z portalu Gdańsk Strefa Prestiżu
 
 
Pierwszego dnia (sobota) skupimy się na realizacji zdjęć z zespołem. Drugi dzień (niedziela) poświęcimy na montaż poszczególnych ujęć na stanowiskach komputerowych z oprogramowaniem After Effects. Szefem działań filmowych na naszym zaimprowizowanym planie będzie reżyser i operator Jarosław Pudlis. Komponowanie złożonych ujęć odbędzie się pod okiem Roberta Turło. Mamy nadzieję, że to co zrobimy stanie się zaczątkiem nowego klipu legendarnego gdańskiego zespołu.
 
Po drugie dla fascynatów abstrakcyjnych działań animacyjno-artystycznych przygotujemy stanowiska do animacji na żywo z użyciem mieszaniny kolorowych cieczy i światła. Po raz pierwszy spróbujemy sił w pradawnej (pochodzącej z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku) technice "Light Liquid Show".
Jeśli eksperyment się uda, w jednym kadrze zespolimy aż trzy zjawiska:
- kolorowe, psychodelicznych efekty graficzne
- współczesny zespół Bielizna
- stary, archiwalny Gdańsk
 
Warsztaty realizowane w ramach projektu Animujemy Gdańsk
 
+ Więcej
Zobacz także
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła