01.03 - 31.12.2017
ŁAŹNIA 2
ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk - Nowy Port

USŁYSZEĆ OBRAZ – PROGRAM SPOTKAŃ ZE SZTUKĄ WSPÓŁCZESNĄ DLA OSÓB Z DYSFUNKCJĄ WZROKU

Program edukacyjno–artystyczny skierowany do osób niewidomych i niedowidzących, którego założeniem jest włączenie osób z ww. dysfunkcją do odbioru sztuki współczesnej. Program zakłada również uczestnictwo osób pełnosprawnych, które chciałby nauczyć się audiodeskrypcji i tym samym stać się przewodnikami po świecie sztuki.
 
Program edukacyjno–artystyczny skierowany do osób niewidomych i niedowidzących, którego założeniem jest włączenie osób z ww. dysfunkcją do odbioru sztuki współczesnej. Program zakłada również uczestnictwo osób pełnosprawnych, które chciałby nauczyć się audiodeskrypcji i tym samym stać się przewodnikami po świecie sztuki.
 
 
 
APLIKACJA ARTSEEŁAŹNIA
 
 
Powstała po to, aby osoby niewidome i niedowidzące mogły brać udział w wystawach organizowanych przez Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA. Osoby niewidome i niedowidzące chcą czynnie uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, jednak często instytucje nie są przygotowane na ich przyjęcie. Aplikacja „ArtSeeŁaźnia” zbudowana zgodnie z wymogami projektowania dla osób niewidomych wychodzi naprzeciw osobom z ww. dysfunkcją - nie polega jednak tylko na nudnym odtwarzaniu nagrań, ale działa w taki sposób, że osoba niewidoma „korzysta z oczu” wolontariusza. Aplikacja „ArtSeeŁaźnia” działa przy wsparciu specjalnie przeszkolonych wolontariuszy i przygotowanych audiodeskrypcji.
 
 
Jeśli chcesz odwiedzić CSW ŁAŹNIA i skorzystać z oprowadzania online przez wolontariusza, zarejestruj się na stronie artseelaznia.pl

W zgłoszeniu podaj:
- imię i nazwisko
- datę i godzinę wizyty
- telefon kontaktowy
- adres e-mail lub telefonPamiętaj, aby zrobić to przed wizytą w CSW ŁAŹNIA, dzięki tym informacjom będziemy mogli poinformować wolontariusza o Twoim przybyciu.
 
 

 
SZKOLENIE Z AUDIODESKRYPCJI
 
 
Uczestnicy: młodzież, dorośli, seniorzy
Zapisy: artsee@laznia.pl
 
Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu z audiodeskrypcji, realizowanym już po raz drugi przez CSW ŁAŹNIA. Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z zasadami tworzenia werbalnego, dźwiękowego opisu obrazu i treści wizualnych, które umożliwią osobom z niepełnosprawnością wzroku samodzielny odbiór sztuki. Szkolenie składać się będzie z cyklu spotkań warsztatowych oraz praktyki w postaci oprowadzania osób z niepełnosprawnością wzroku po aktualnie prezentowanych w CSW ŁAŹNIA 2 wystawach.

Zgłoszenia na szkolenie można przesyłać drogą elektroniczną na adres do artsee@laznia.pl bądź osobiście na adres: Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA 2, ul. Strajku Dokerów 5, 80-544 Gdańsk, Nowy Port.

Prosimy o wypełnienie i dołączenie formularza zgłoszeniowego dostępnego na naszej stronie w zakładce edukacja - warsztaty. 
 
 

 
 
USŁYSZEĆ OBRAZ - OPROWADZANIE PO WYSTAWACH Z AUDIODESKRYPCJĄ NA ŻYWO
 
 
Uczestnicy: młodzież dorośli, seniorzy z dysfunkcją wzroku i słuchu oraz osoby pełnosprawne
Zapisy: artsee@laznia.pl
 
W ramach spotkań odbywających się raz w miesiącu oprowadzamy po aktualnie prezentowanych w CSW ŁAŹNIA 2 wystawach i przybliżymy twórczość artystów, których prace znajdują się na prezentowanych ekspozycjach. Zapoznając się z wybranymi dziełami sztuki skorzystamy ze wsparcia osób przeszkolonych w ramach warsztatów audiodeskrypcji.
 
 
Najbliższe oprowadzanie odbędzie się 24 listopada o godzinie 18.00 w Łaźni 2 w Nowym Porcie podczas wernisażu wystawy DEAR - Elmara Hessa.
 

 
 
PRZEWODNIK PO SZTUCE DLA OSÓB Z DYSFUNKCJĄ WZROKU - TWORZYMY AUDIOBOOKI
 
Uczestnicy: młodzież, dorośli, seniorzy
Zapisy: artsee@laznia.pl
 
Warsztat skierowany jest do zamkniętej grupy osób niewidomych i niedowidzących, które z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu dostosowanego dla tego rodzaju niepełnosprawności stworzą audiobooki do prezentowanych w CSW ŁAŹNIA 2 wystaw.
 
 

 
 
UTKANI - WARSZTATY TEATRALNE ORAZ PREMIERA SPEKTAKLU
 
Termin: luty – kwiecień 2017
Uczestnicy: zespół teatralny DDS
 
Celem warsztatów jest przygotowanie i zaprezentowanie spektaklu „Utkani”, zrealizowanego na podstawie  książki „Utkanki”, autorstwa  gdańskiej pisarki Barbary Piórkowskiej. Nad tekstem książki oraz realizacją spektaklu pracować będzie zespół teatralny DDS, założony przez osoby z jednoczesnym uszkodzeniem wzroki i słuchu.
 
 
22 września 2017  | godz. 18.00
 
W CSW ŁAŹNIA 2 w Nowym Porcie odbędzie się premiera spektaklu „Utkani”. Podczas premiery spektakl  zostanie przetłumaczony na język migowy oraz będzie prowadzona audiodeskrypcja na żywo.
 
 

 
 
Miejsce:
Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA 2
ul. Strajku Dokerów 5
Gdańsk, Nowy Port
 
 
Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.
 
 
 
Zadanie „Nowy Port. W Centrum”, realizowane jest w ramach projektu „Rewitalizacja Nowego Portu w Gdańsku”.
 
+ Więcej
Zobacz także
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła