A A A
Przycisk Menu
zarejestruj się ikonazaloguj się ikona
29.06 - 21.08.2020
ŁAŹNIA 1
ul. Jaskółcza 1, Gdańsk - Dolne Miasto

Wakacje w ŁAŹNI 1 - Dolne Miasto

WSTĘP BEZPŁATNY

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA
Kategoria wiekowa: 7 - 12
Zapisy: Dominika Jastrzębska / d.jastrzebska@laznia.pl / 519 687 338

Wakacje w ŁAŹNI to seria warsztatów interdyscyplinarnych, wykorzystujących różne dziedziny sztuki współczesnej, dedykowane dzieciom i młodzieży zamieszkującym Gdańsk. Wakacje zostały podzielone na tygodniowe cykle warsztatowe – każdy dotyczy innych tematów i problemów, podejmując zagadnienie kreatywności z różnych stron.
 

Zajęcia rozpoczynają się 29 czerwca, a kończą 21 sierpnia.
Trwają od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00-15.00.

 

I TYDZIEŃ (29.06 – 03.07)
KOMIKSY ZDEJMUJĄ MASECZKI – WARSZTATY Z TWORZENIA KOMIKSU / BRAK WOLNYCH MIEJSC

Prowadzenie: Paweł Paulus Mazur

 

Wspólne tworzenie komiksu brzmi jak świetna zabawa! Każdy z uczestników będzie miał szansę zapoznać się z techniką tworzenia komiksów krok po kroku, zaczynając od wymyślenia autorskiego scenariusza rysowanej przygody. Czy komiksem jest zawsze biała kartka przedzielona okienkami z bohaterami i teksami w chmurkach? Sprawdźcie sami.

 

II TYDZIEŃ (06.07 – 10.07)
KREATYWNE WARSZTATY TECHNICZNO PLASTYCZNE - WARSZTATY TWÓRCZE / BRAK WOLNYCH MIEJSC

Prowadzenie: Magdalena Kołodziej-Olszewska

 

Czy wszystkie rodzaje emocji da się wyrazić poprzez sztukę? Jak to co czujemy wpływa na to co tworzymy? Wspólna twórcza zabawa opierać się będzie głównie o elementy kolażu, upcyclingu i landartu. Postaramy się tchnąć nowe życie w stare i niepotrzebne materiały i przedmioty, aby za ich pomocą wyrazić to co czujemy.

 

III TYDZIEŃ (13.07 – 17.07)
WARSZTATY Z TWORZENIA SZABLONU / BRAK WOLNYCH MIEJSC

Prowadzenie: Egon Fietke (Andrzej Miastkowski)

 

Znajomość różnych technik wykonywania szablonu to bardzo przydatna umiejętność dla twórcy. Taki szablon może posłużyć jako podstawa do tworzenia nadruków na koszulkach, nalepek, a nawet odbitek na ścianie podczas tworzenia murali czy graffiti. Podczas trwania warsztatów uczestnicy zapoznają się z technikami wycinania szablonów w różnych materiałach oraz sprawdzą w jaki sposób taki szablon można wykorzystać do swojej pracy twórczej.

 

IV TYDZIEŃ (20.07 – 24.07)
TEATR PACYNEK – WARSZTATY TEATRALNO – RUCHOWO – PLASTYCZNE / BRAK WOLNYCH MIEJSC

Prowadzenia: Basia Secke

 

Stwórz swoje własne przedstawienie od A do Z! Uczestnicy warsztatów będą mieli za zadanie stworzyć autorski scenariusz do przedstawienia. Następnie, z dostępnych materiałów, wykonają scenografię i wszystkie niezbędne dekoracje. Na sam koniec dzieci zaprojektują i własnoręcznie wykonają pacynki, które wcielą się w głównych aktorów podczas przedstawienia.
 

V TYDZIEŃ (27.07 – 31.07)
WARSZTAT FOTOGRAFICZNY – PORTRET, SELFIE, ŻYCIE CODZIENNE / BRAK WOLNYCH MIEJSC

Prowadzenie: Adam Warżawa

 

Dlaczego człowiek jest ciekawym obiektem do fotografowania? Co sprawia, że ludzie różnią się od siebie? Jak fotografować ludzi, aby ich nie krępować swoją obecnością? Jak przełamać samego siebie i podejść do kogoś obcego z aparatem? O tych i wiele innych ciekawostkach opowie nam Adam Warżawa – doświadczony fotograf prasowy.

 

VI TYDZIEŃ (03.08 – 07.08)
INSTALACJA ARTYSTYCZNA – WARSZTAT KONCEPTUALNY / BRAK WOLNYCH MIEJSC

Prowadzenie: Mirosław Filonik

 

Co to jest instalacja artystyczna? Czy każdy może ją skonstruować? Z czego zbudować instalację artystyczną? Na te pytania odpowie uczestnikom Mirosław Filonik – rzeźbiarz, twórca świetlnych instalacji. Poczuj się jak prawdziwy artysta i skonstruują swoją własną instalację artystyczną!

 

VII TYDZIEŃ (10.08 – 14.08)
KREATYWNE WARSZTATY TECHNICZNO PLASTYCZNE - WARSZTATY TWÓRCZE / BRAK WOLNYCH MIEJSC

Prowadzenie: Magdalena Kołodziej-Olszewska

 

Czy wszystkie rodzaje emocji da się wyrazić poprzez sztukę? Jak to co czujemy wpływa na to co tworzymy? Wspólna twórcza zabawa opierać się będzie głównie o elementy kolażu, upcyclingu i landartu. Postaramy się tchnąć nowe życie w stare i niepotrzebne materiały i przedmioty, aby za ich pomocą wyrazić to co czujemy.

 

VIII TYDZIEŃ (17.08 – 21.08)
TWÓRZ I EKSPERYMENTUJ – WARSZTATY TWÓRCZE / BRAK WOLNYCH MIEJSC

Prowadzenia: Basia Secke

 

Twórcze eksperymenty – to zawsze brzmi wspaniale! Podczas warsztatów uczestnicy przeżyją niezwykłe chwile dokonując szeregu eksperymentów oraz rozwiązując spontaniczne zadania techniczne i werbalne, zaczerpnięte z amerykańskiego twórczego programu Odysei Umysłu.

+ Więcej
Strzałka w lewo Strzałka w prawo
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła