Kontrast:
A A A A
Czcionka:
A A A
Odstęp między literami:
AB AB AB
Animacje:
✘ Wyłącz
10.04.2019
ŁAŹNIA 2
ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk - Nowy Port

WARSZTAT WIKLINIARSKI DLA SENIORÓW

10.04.2019 godz. 17.00 - 21.00

WSTĘP BEZPŁATNY

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA
Nazwiska prowadzących: Magdalena Dominika Korbuszewska
Kategoria wiekowa: 50+
Zapisy: n.etush@laznia.pl

Warsztaty skierowane są nie tylko do osób, które wcześniej miały kontakt z wikliną, ale i tych, które cenią sobie rękodzieło, interesują się etnografią lub najzwyczajniej szukają nowego hobby.
 

Podczas kwietniowych zajęć uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób przygotować wiklinę do wyplotu, które narzędzia są niezbędne podczas jej obróbki i jak należy postępować z surowcem, aby zachował swoją szlachetność na długi czas. Warsztatowicze rozpoczną pracę od ukształtowania małych form dekoracyjnych, takich jak kule, czy wianki, które pozwolą poznać cechy i możliwości materiału.

 

„Giętka, elastyczna, sztywna, żyjąca własnym życiem, złośliwa, twarda, podatna, zdecydowana i obłędnie pachnąca – oto pierwsze skojarzenia, jakie pojawiają się w kontakcie z wikliną…”, słowa prowadzącej warsztaty, Magdy Korbuszewskiej.

 

Najwytrwalsi będą mieli okazję własnoręcznie wykonać misę lub koszyk, który może przydać się podczas zbliżającej się Wielkanocy.

 

Warsztaty realizowane w zakresie zadania "Nowy Port. W Centrum" w ramach kontynuacji projektu "Rewitalizacja Nowego Portu w Gdańsku".

+ Więcej
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła