Kontrast:
A A A A
Czcionka:
A A A
Odstęp między literami:
AB AB AB
Animacje:
✘ Wyłącz
03.04 - 18.12.2020
ŁAŹNIA 1 + 2
ul. Jaskółcza 1, Gdańsk - Dolne Miasto
ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk - Nowy Port

Warsztaty edukacyjne online - #zostanwdomu z ŁAŹNIĄ

Warsztaty online z cyklu #zostanwdomu z ŁAŹNIĄ znajdują się poniżej.
Aby przejrzeć wszystkie materiały wideo, kliknij +WIĘCEJ

Technika pouringu - #zostanwdomu z ŁAŹNIĄ (22.09.2020)
Dzisiaj specjalnie dla Was przetestowaliśmy technikę nazywaną pouring, czyli malowanie farbą akrylową rozcieńczoną specjalnym medium. My jeszcze raczkujemy, ale z racji, że bardzo nam się to spodobało leci do Was filmik z naszych starań – koniecznie musicie spróbować w domu, ponieważ wychodzą abstrakcyjne formy, których nie powstydziłby się powiesić w domu nie jeden dadaista!
Warsztat prowadzi: Natalia Wiśniewska i Robert Sęk

 

 

Fikuśne malowanie - #zostanwdomu z ŁAŹNIĄ (21.08.2020)

Zobaczcie ile można zrobić z kolorami! Te kilka krótkich i prostych w wykonaniu eksperymentów plastycznych, na pewno zainspiruje najmłodszych do spędzenia nadchodzącego weekendu w iście artystyczny i kolorowy sposób. Tradycyjnie, większość materiałów, albo nawet wszystkie, znajdziecie w swoich domach.
Warsztat prowadzi: Basia Secke

 

 

Świeczniki - #zostanwdomu z ŁAŹNIĄ (14.08.2020)
Spróbujcie stworzyć swój własny, spersonalizowany świecznik!
W materiale zobaczycie kilka sposobów na przygotowanie takiego małego dzieła. Wybierz jedną z propozycji, albo połącz wszystkie wielki miszmasz dekoracyjny! A może ten warsztat online zainspiruje was do stworzenia własnego pomysłu na ozdobienie świecznika? Sprawdźcie sami!
Warsztat prowadzi: Magdalena Kołodziej - Olszewska

 

 

Kosmiczny kostium -#zostanwdomu z ŁAŹNIĄ (07.08.2020)
I już, z prędkością rakiety, leci najnowszy odcinek serii #zostanwdomu z ŁAŹNIĄ – Kosmiczny kostium. Zbierzcie wszystkie stare płyty CD, jakie tylko uda się Wam znaleźć... I DO DZIEŁA!
Warsztat prowadzi: Basia Secke

 

 

Plastyczne dziwaki - #zostanwdomu z ŁAŹNIĄ (04.08.2020)
Czy używaliście kiedykolwiek makaronu do pływania? Okazuje się, że to również świetny materiał plastyczny i udowadniamy to w najnowszym warsztacie online! Pamiętaj, że nie musisz posiadać wszystkich materiałów, jakie proponujemy w wideo. Do stworzenia plastycznego dziwaka możesz użyć czego tylko chcesz. Jeżeli już naprawdę potrzebujesz piankowego makaronu to spróbuj go zamówić przez internet.
Warsztat prowadzą: Nastka i Amelka

 

 

Dzień talentów. Przedstawienie powarsztatowe - #zostanwdomu z ŁAŹNIĄ (21.07.2020)

Pamiętacie warsztat z pacynkami? To właśnie te pacynki odegrały rolę głównych aktorów w przedstawieniu stworzonym przez dzieci, podczas trwania wakacji w CSW ŁAŹNIA! Zobaczcie co dzieciaki same zmajstrowały! Polecamy obejrzeć przedstawienie wraz ze swoja pociechą! A jeśli warsztat online z pacynkami jednak gdzieś Wam umknął, to znajdziecie go poniżej.

 

 

Printy - #zostanwdomu z ŁAŹNIĄ (17.07.2020)
Sprawdźcie u siebie w domu, czy macie może takie przedmioty, które posiadają ciekawą fakturę? Zgromadzone przez was rzeczy przydadzą się podczas najnowszego warsztatu online. Przygotujcie też ulubione kolory farb, kilka pędzli i… do oglądania i działania!
Warsztat prowadzi: Magdalena Kołodziej-Olszewska
 

 

W świecie sztuki współczesnej - #zostanwdomu z ŁAŹNIĄ (14.07.2020)
Wakacje trwają już pełną parą! Może zrobimy razem coś szalonego? Spróbujcie wykonać kolorowy płyn i stwórzcie tyle baniek ile dacie radę!
Warsztat prowadzi: Olga Brewka
 

 

Kropki, kropeczki - #zostanwdomu z ŁAŹNIĄ (10.07.2020)
Lubicie kropki? A może wolicie kropeczki?
Podczas tego warsztatu online obie formy będą dozwolone. Tradycyjnie, wszystkie materiały plastyczne na pewno znajdziecie w swoich domach. Wykałaczki, patyczki, czy co tam tylko sobie wymyślicie - w dłonie i do dzieła!
Warsztat prowadzi: Magdalena Kołodziej-Olszewska
 

 

Zwierzak ze styropianu - #zostanwdomu z ŁAŹNIĄ (07.07.2020)
Do tego warsztatu przydadzą się wszystkie skrawki niepotrzebnych materiałów, jakie tylko znajdziesz w domu. Pamiętaj, że to co pokazujemy w nagraniu to tylko inspiracja - spróbuj zaprojektować, a potem zbudować swojego własnego zwierzaka z kawałka styropianu!
Warsztat prowadzi: Iza Gkagkanis
 

 

Urocze kaktusy - #zostanwdomu z ŁAŹNIĄ (03.07.2020)
A kto z was ma ochotę wykonać małe, urocze kaktusy? Na pewno przyda się wam kawałek styropianu, kilka rolek po papierze oraz wszystkie kolory farb, jakie tylko uda wam się znaleźć w domu - przecież wasza roślinka nie musi być zielona!
Warsztat prowadzi: Magdalena Kołodziej-Olszewska
 

 

Pacynki - #zostanwdomu z ŁAŹNIĄ (26.06.2020)
Trochę nam ostatnio pogoda nie dopisuje. Na rozchmurzenie deszczowego popołudnia proponujemy własnoręczne wykonanie pacynek. Materiały do wykonania tych oryginalnych towarzyszy zabaw na pewno znajdziecie w sowim domu. Takie pacynki mogą odegrać rolę głównych aktorów w wymyślonym przez Ciebie przedstawieniu.
Macie już mnóstwo pomysłów na zabawę w nadchodzący weekend – do dzieła!
Warsztat prowadzi: Basia Secke
 

 

Krawatowe słodkości dla taty - #zostanwdomu z ŁAŹNIĄ (23.06.2020)
Taki własnoręcznie wykonany, niezwykły podarek na pewno wywoła uśmiech na twarzy niejednego taty! Kieszonkę na słodkości w kształcie krawata wykonacie z materiałów dostępnych w domu. Nożyczki w dłoń i do dzieła!
Warsztat prowadzi: Natalia Wiśniewska i Robert Sęk
 

 

 

Kafelek w kształcie główki ludzika LEGO - #zostanwdomu z ŁAŹNIĄ (16.06.2020)
Znacie może osobę, która nie lubi klocków LEGO, lub nigdy się nimi nie bawiła? My też takiej osoby nie znamy! Tym razem musisz się zaopatrzyć w glinę samoutwardzalną. Resztę narzędzi i przyborów na pewno znajdziesz w swoim domu. Miłej herbatki :)
Warsztat prowadzi: Kamila Gruba
 

 

 

Zagadkowy obraz cz.2 - #zostanwdomu z ŁAŹNIĄ (09.06.2020)
Jak tam wasz zagadkowy obraz? My postanowiliśmy dokończyć pracę właśnie w ten sposób. Może i wy też spróbujecie?
Warsztat prowadzi: Natalia Wiśniewska i Robert Sęk
 

 

 

Zagadkowy obraz - #zostanwdomu z ŁAŹNIĄ (02.06.2020)
Podążaj za wszystkimi etapami warsztatu, aby stworzyć dla siebie podstawę do dalszej pracy. Potrzebne będą na pewno farby, a reszta materiałów zależy już tylko i wyłącznie od Ciebie. Dokończ obraz, który zaczęliśmy i sprawdź efekt naszych wspólnych działań!
Warsztat prowadzi: Natalia Wiśniewska i Robert Sęk
 

 

 

Warsztat z okazji Dnia Dziecka - #zostanwdomu z ŁAŹNIĄ (01.06.2020)
Dzisiaj zapoznamy się z formą artystyczną jaką jest ASAMBLAŻ, w naszym wykonaniu. To technika plastyczna polegająca na ciekawym zakomponowaniu gotowych już przedmiotów, gdzie ważny jest proces twórczy i to jak postrzegamy świat! Pewnie trochę będzie wam przypominać tradycyjny kolaż wykonywany na kartce – i o to chodzi! Pozbierajcie wszystkie niezbędne materiały jakie tylko znajdziecie w domu, bierzcie klej w dłoń (duuużo kleju) i… DO DZIEŁA!
Warsztat prowadzi: Natalia Wiśniewska i Robert Sęk
 

 

Maski inspirowane twórczością Pabla Picassa - #zostanwdomu z ŁAŹNIĄ (29.05.2020)
Nie wyrzucajcie kartonów po pizzy! Przydadzą się szczególnie podczas trwania tego warsztatu. Tym razem inspirujemy się życiem i twórczością Pabla Picassa. Takie geometryczne, kolorowe maski z pewnością urozmaicą najmłodszym niejedno nudne popołudnie.
Warsztat prowadzi: Magdalena Kołodziej-Olszewska
 

 

 

Efektowny obraz – pomysł na prezent z okazji Dnia Matki - #zostanwdomu z ŁAŹNIĄ (26.05.2020)
Taki obraz możecie stworzyć samodzielnie w domu i nie potrzebujecie do tego nie wiadomo jakich narzędzi. Wystarczą farby, duży pędzel, nożyczki i kawałki grubych nici. Oglądajcie dokładnie, aby nie przegapić żadnego ważnego momentu warsztatu!
Warsztat prowadzi: Natalia Wiśniewska i Robert Sęk
 

 

 

Wieża dla balona - #zostanwdomu z ŁAŹNIĄ (22.05.2020)
Czy wiecie może jak wysoką wieżę można zbudować? Jakie dobrać materiały, aby konstrukcja była trwała i solidna? Na te i inne nurtujące was pytania odpowiadamy w najnowszym warsztacie online. Pozbierajcie wszystkie niezbędne materiały jakie tylko uda wam się znaleźć w domu i sprawdźcie czy dacie radę skonstruować wieżę najwyższą ze wszystkich wież!
Warsztat prowadzi: Basia Secke
 

 

 

DIY Niezbędnik - #zostanwdomu z ŁAŹNIĄ (19.05.2020)
Do wykonania tego warsztatu będziesz potrzebować wikolu, sznurka i skrawków niepotrzebnych materiałów, jakie tylko które znajdziesz w swoim domu oraz najważniejsze – puste opakowania np. po produktach spożywczych.
Sznurki w dłoń i do dzieła!
Warsztat prowadzi: Irina Stekh-Sankevich
 

 

 

Upcyklingowe kwiaty - #zostanwdomu z ŁAŹNIĄ (15.05.2020)

Może macie ochotę na mały warsztat, który pomoże wam stworzyć swój własny pachnący bukiet? Jeśli tak, to zbierzcie wszystkie kolory farb jakie macie w domu. Weźcie trochę bibuły i kilka aromatów do ciast. Nie wyrzucajcie pojemników po jajkach – one też się przydadzą.
Warsztat wspomaga integrację sensoryczną – zmysł węchu.
Warsztat prowadzi: Magdalena Kołodziej-Olszewska
 

 

 

Świecące kosmiczne obrazy - #zostanwdomu z ŁAŹNIĄ (12.05.2020)

Weź w dłonie nożyczki, karton, pędzle i wszystkie farby jakie masz w domu i stwórz razem z nami kosmiczny, świecący obraz. Poszukaj w kartonach z ozdobami świątecznymi lampek choinkowych – na pewno się przydadzą.
Warsztat prowadzą: Natalia Wiśniewska i Robert Sęk
 

 

 

Wełniane konie - #zostanwdomu z ŁAŹNIĄ (05.05.2020)

Mamy coś dla miłośników zwierząt, a w szczególności koni. Do tego warsztatu potrzebne będą Tobie różnego rodzaju i koloru włóczki, trochę kleju i nożyczki. Tak niewiele a tak dużo radości!
Warsztat prowadzi: Basia Secke
 

 

 

Stwórz swój własny notes - #zostanwdomu z ŁAŹNIĄ (28.04.2020)

Marzy się Tobie oryginalny i jedyny w swoim rodzaju notatnik? Ten warsztat będzie dla Ciebie w sam raz! Do tego warsztatu potrzebny będzie klej (najlepiej introligatorski), gruba tektura, kawałek materiału i podstawowe przybory biurowe. Możesz też wykonać samodzielnie okładkę notesu – zobacz jak w poprzednim warsztacie można wykonać galaktykę na papierze.
Warsztat prowadzi: Ola Włodek
 

 

 

Postać w ruchu - #zostanwdomu z ŁAŹNIĄ (24.04.2020)

Ten warsztat inspirowany jest twórczością Alberto Giacomettiego, a dokładniej jedną z jego najsłynniejszych rzeźb współczesnych - „Idący Człowiek”. Poczuj się jak prawdziwy rzeźbiarz i stwórz przestrzenną postać w domu!
Warsztat prowadzi: Magdalena Kołodziej – Olszewska
 

 

 

Stwórz własną galaktykę na papierze - #zostanwdomu z ŁAŹNIĄ (21.04.2020)

Czy masz w domu piankę do golenia? Przyda nam się przy dzisiejszym warsztacie. Przygotuj także wszystkie farby jakie tylko znajdziesz w swoim domu i do dzieła!
Warsztat prowadzi: Natalia Wiśniewska i Robert Sęk
 

 

 

Przyjaciel na czas kwarantanny - #zostanwdomu z ŁAŹNIĄ (17.04.2020)

Nie wyrzucaj kartonów po napojach! To właśnie one będą podstawą do stworzenia postaci, która umili Tobie czas w niejedno deszczowe popołudnie.
Warsztat prowadzi: Magdalena Kołodziej-Olszewska
 

 

 

Kwietnik z makramy - #zostanwdomu z ŁAŹNIĄ (14.04.2020)

Szybki i świetnie objaśniony warsztat dla wszystkich chetnych, którzy chcieli wziąć udział w warsztatach z makramy organizowanych w CSW ŁAŹNIA oraz wszystkich miłośników rękodzieła.
Warsztat prowadzi: Natalia Wiśniewska
 

 

 

Wielkanocne koszyczki - #zostanwdomu z ŁAŹNIĄ (10.04.2020)

Weź w dłoń kolorowe papiery, nożyczki, klej oraz wszystkie kolory farb jakie tylko znajdziesz w domu. Nie zapomnij o jakimś pojemniku typu kubek. Będzie to podstawa dzisiejszego warsztatu.
Warsztat prowadzi: Magdalena Kołodziej-Olszewska
 

 

 

Animacja z ŁAŹNIAKIEM - #zostanwdomu z ŁAŹNIĄ (07.04.2020)

Ta krótka animacja na pewno umili wam czas spędzony w domach. Mamy również nadzieje, że zainspiruje was do kreatywnych działań w domu. Może spróbujecie stworzyć własną animację?
Animację stworzyła: Natalia Wiśniewska
 

 

 

Kolorowe meduzy - #zostanwdomu z ŁAŹNIĄ (03.04.2020)

Tęsknisz za swobodnymi spacerami nad morzem? Od teraz możesz mieć kawałek morza u siebie w domu. Przy pomocy talerzyków papierowych, farb i podstawowych przyborów biurowych, własnoręcznie stworzysz meduzę. Spokojnie, ta na pewno Ciebie nie poparzy!
Warsztat prowadzi: Magdalena Kołodziej-Olszewska
 

 

 

 

Warsztaty online powstały w ramach cyklu zajęć organizowanych w CSW ŁAŹNIA – Wtorek Sztuka i Piątek Sztuka.

 

+ Więcej
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła