ŁAŹNIA 1 2011 - NOC MUZEÓW - AUTOART START!
14.05.2011
 
Zapraszamy na inaugurację edukacyjno-artystycznego programu „AutoArt” w LKW Gallery.  Tegoroczną przygodę rozpoczniemy w „Noc Muzeów” w godz. 15.00 – 17.45 wirtualną wizytą w światowych muzeach, sprawdzając, co się stało ze starożytną świątynią Muz? Co się dzieje nocą w Muzeach, gdy ożywają eksponaty? Co się znajdzie w Muzeach naszej współczesności,  jak będą wyglądały kolekcje XXII wieku? Podążając tropem zadań i zagadek, będziemy testować granice i przejścia pomiędzy przeszłością i teraźniejszością, oryginałem i repliką, prawdziwą historią i narracją. Na styku kolekcji muzealnej i „obiektów aktualnych” wspólnie stworzymy „Galerię Wokół”, która będzie dostępna dla przechodniów oraz on-line na blogu projektu.
 
Festyn będzie również okazją do zapoznania się z półrocznym projektem „AutoArt” obejmującym akcje, strefę klubową, półkolonie, zajęcia dla grup zorganizowanych, festyny i wolontariat. Całości będzie towarzyszyć prezentacja dotychczasowych warsztatów w LKW Gallery.
„AutoArt” stanowi część projektu „Focus – warsztaty edukacji artystycznej” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja Kulturalna.
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska