ŁAŹNIA 1 2011 - WARSZTATY ZEWNĄTRZ – WEWNĄTRZ

Warsztaty: 4.04. - 30.09.2011r.  

Projekt realizowany przy współpracy  z Warsztatem Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Pomocy Głuchoniewidomym w Gdańsku.

Cykl pięciomiesięcznych warsztatów i wykładów połączony jest ze zwiedzaniem aktualnie prezentowanych wystaw w CSW Łaźnia i w innych galeriach sztuki na terenie Gdańska. Skierowany jest do osób niewidomych i z dysfunkcją wzroku, które poprzez bezpośredni kontakt z różnymi formami artystycznymi przygotowywane są do odbioru sztuki współczesnej. Celem warsztatów jest otworzenie uczestników na niedostępny im świat i przełamanie zewnętrznego świata do współistnienia z osobami niewidomymi.

W IV edycji projektu 'Zewnątrz – Wewnątrz' uczestnicy na przekór swojej dysfunkcji wzroku zmierzą się z video artem. Pod okiem młodej artystki – Julii Kurek, nakręcą i zmontują film, który pod koniec warsztatów zostanie zaprezentowany m. in. w CSW Łaźnia w Gdańsku.

 

Prowadzenie i opracowanie koncepcji: Mikołaj Robert Jurkowski i Anna Kozłowska, przy wsparciu instruktorek z Warsztatu Terapii Zajęciowej: Agnieszki Batury – Baturewicz i Berandety Rzeczkowskiej. Prowadzenie warsztatów video: Julia Kurek.

zapisy i kontakt: b.zalewska@laznia.pl

Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska