ŁAŹNIA 1 2012 - DAWCA – JESTEM ZA! – KONKURS GRAFFITI ZGŁOSZENIA KONKURSOWE

ZGŁOSZENIA DO 13.05.2012

WARSZTATY 28 MAJA – 1 CZERWCA 2012 (CSW ŁAŹNIA) 

FINAŁ 2 CZERWCA 2012, GODZ. 9:00 (mur przy ul. M. Skłodowskiej-Curie w Gdańsku-Wrzeszczu, ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród podczas Pikniku Naukowego przy GUMedzie)

„Dawca-jestem za!” to pierwszy w Polsce projekt artystyczny promujący transplantologię w formie sztuki graffiti. W tym roku, w ramach „Pikniku na zdrowie”, chcemy kontynuować to dzieło, by w sposób nieszablonowy, poprzez sztukę graffiti – zwrócić uwagę na tematykę transplantologii. Poprzez konkurs „Dawca-jestem za!” chcemy oczami młodych artystów przedstawić historie daru życia.

Uczestnicy programu będą mieli możliwość dowiedzenia się, że sztuka street-artu nie jest tylko przejawem wandalizmu, ale również może upiększać otoczenie, stanowić czynnik wyróżniający i socjalizujący.

Organizatorzy:

Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych (opiekun kampanii „Dawca.pl – bądź świadomym dawcą narządów”)
Gimnazjum nr 20 im. Hanzy w Gdańsku
Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia

Warunki konkursu:
Konkurs dla młodzieży od 13 roku życia.

Należy stworzyć projekt przeznaczony na 2 „okna” muru, jedna scena lub więcej.
Kształt ściany składającej się na jeden projekt:
 

Konkurs ma na celu przekazanie wiedzy o dawstwie narządów pośmiertnie lub dawstwie za życia – krew, szpik kostny, nerki. Maksymalnie na jeden projekt może składać się 7 osób.

Format projektu: A3 lub A4, wykonany techniką dowolną. UWAGA: w projekcie nie mogą zostać użyte zdjęcia, a także grafika komputerowa.

Na odwrocie pracy należy zapisać: imię, nazwisko, szkoła, wiek.

Zachęcamy do wejścia na stronę www.dawca.pl

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: magdamalka@dawca.pl

 
Projekty w wersji papierowej należy składać w sekretariacie Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia do godz. 16:00 dnia 13.05.2012 r. osobiście lub pocztą (liczy się data stempla pocztowego).

W warsztatach zaplanowanych na 28 maja – 1 czerwca 2012 wezmą udział zwycięskie zespoły, wyłonione przez jury w ramach konkursu. 

zgłoszenie
regulamin

Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska