ŁAŹNIA 1 2012 - Dotyk Sztuki z Robertem Turło Kartony Atakują

Termin: 11-15 czerwca 201211 czerwca, godz. 14.00-16.00 12-15 czerwca , godz.10.00-14.00  

Chociaż trudno wyobrazić dzisiaj sobie animację filmową tworzoną bez komputera i specjalnego do tego oprogramowania (nowoczesna technologia upraszcza i przyspiesza realizacje), to jednak główna zasada animacji rysunkowej pozostaje niezmienna: sekwencja wymyślonych i stworzonych przez grafika - animatora obrazków tworzy niezwykły i niepowtarzalny obraz ruchu ożywionego rysunku.

Doświadczenie manualnej animacji, jak żadne uzmysławia zasady tej dziedziny Różnicowanie faz (poszczególnych rysunków), ich ilość przypadająca na każdą sekundę filmu, szczegółowość wykonania kolejnych rysunków. To podstawowe elementy wiedzy animatora – dzięki tradycyjnym technikom
animacji poznajemy i wchłaniamy je naturalnie – szybko i intuicyjnie.

Kiedy sekwencja animowana znajduje się już w naszym aparacie cyfrowym, a potem na dysku komputera – możemy dalej przetwarzać ją używając wszystkich dostępnych nowoczesnych wirtualnych sztuczek graficznych w celu uzyskania  oczekiwanego efektu ekranowego.

My także posłużymy się komputerem w celu ostatecznej realizacji naszych prac. Podstawą będzie jednak animacja rysunkowa, animacja wycinankowa.  Przewidywany czas warsztatów to 4 – 5 dni. Temat i działania nawiązywać będą do warsztatów przeprowadzonych w Łaźni zimą ubiegłego roku,  podczas których stworzono i animowano dwumetrowego kartonowego potwora. Teraz potwór wyruszy w okolice Starego Miasta, by pożreć przechodniów! Dzięki uczestnikom warsztatów uczyni to jednak... z kulturą. Nie mogłoby być inaczej, gdyż akcja odbywa się w zgodzie z promocyjnym hasłem Gdańska: wolność kultury - kultura wolności.

Papierowy potwór i charakterystyczna architektura naszego miasta to połączenie, które z pewnością zaowocuje niebanalnym efektem.

Podobne działania z powodzeniem realizowane były przez autora warsztatów we Wrocławiu i Sandomierzu. 

Zapraszamy wszystkich do wspólnego stworzenia niezwykłej gdańskiej animacji!

Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska