ŁAŹNIA 1 2012 - Dotyk Sztuki z Mirosławem Filonikiem MÓJ KWADRAT 

6-10.08.2012 w godz. 11.00 – 15.00 

Serdecznie zapraszamy na warsztaty z Mirosławem  Filonikiem, który w swoich pracach bazuje na świetle oraz wykorzystuje  formy geometryczne i znaki.

Nie inaczej będzie podczas proponowanych przez CSW Łaźnia warsztatów „Mój kwadrat”. Tytuł warsztatu  odnosi się do slangowego określenia mieszkania, pokoju. Uczestnicy będą mieli  niepowtarzalną szansę na zaprojektowanie, stworzenie i oswojenie  swojej zindywidualizowanej przestrzeni, której często nie mogą zrealizować  w rzeczywistym życiu.

Warsztaty to również spotkanie czy nawet konfrontacja z samym sobą. To  próba określenia własnej tożsamości, jej granic które mają realną szansę realizacji podczas pięciodniowych  działań z pustą bryłą kwadratu wypełnianą i urzeczywistnianą przez marzenia i wyobraźnię uczestników.

Ważnym elementem warsztatów oprócz indywidualnej pracy jest też możliwość uczestniczenia we wspólnocie poprzez współpracę z innymi uczestnikami i budującymi się między nimirelacjami.

Dzięki możliwości wyboru różnorodnych  technik: tradycyjnych, komputerowych, a nawet konceptualnych warsztaty umożliwiają każdemu swobodne zrealizowanie dowolnej wizji swojej wymarzonej przestrzeni życiowej.

 

Mirosław Filonik (1958 )- rzeźbiarz , absolwent  Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Współtwórca grupy „Neue Bieriemiennost” (wraz z Mirosławem Bałką i  Markiem  Kijewskim). Po rozpadzie grupy w swej twórczości  Filonik bazuje na świetlówce, której  światło stało się podstawowym budulcem jego sztuki.  Układa z niej różne  znaki: krzyże  przestrzenne, linie zygzaków, rzędy zwielokrotnionych ideogramów.

 

Ważniejsze wystawy zbiorowe:

 

  • 1986 - "Ekspresja lat 80-tych", BWA, Sopot
  • 1987 - "Co słychać", Dawne Zakłady Norblina, Warszawa
  • 1988 - "Rzeźba w ogrodzie", SARP, Warszawa
  • 1989 - III Biennale Sztuki Nowej, Zielona Góra
  • 1990 - "RADAR". International Art Exhibition, Kotka (Finlandia)
  • 1991 - Kunst, Europa, Bonner Kunstverein, Bonn
  • 1994 - Projekt Wyspa [2]. Międzynarodowe Warsztaty Multimedialne, Gdańsk

 

 

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska