ŁAŹNIA 1 2012 - WARSZTATY FOTOGRAFICZNE DOLNE MIASTO - FOTOGRAFIA ARCHITEKTURY

17 sierpnia 2012, godz. 13:00-18:00

CSW Łaźnia i teren Dolnego Miasta 

CSW Łaźnia zaprasza do udziału w warsztatach fotograficznych „Dolne Miasto - fotografia architektury”. Warsztaty odbędą się w piątek 17 sierpnia 2012 roku. Start o godz. 13:00. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny.

Spotkanie jest przeznaczone dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych amatorów fotografii cyfrowej i analogowej. Warsztaty poprowadzi brytyjski fotograf architektury Chris Olley, autor wystawy „92 Stadiony” prezentowanej w CSW Łaźnia (biogram poniżej). Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim.

 

Program warsztatów:

  • Omówienie współczesnej fotografii architektury i prezentacja przykładów klasycznych czarno-białych fotografii, m.in. Walkera Evansa.
  • Podział na grupy i wyznaczenie zadań dla poszczególnych uczestników warsztatów.
  • Część praktyczna – fotografowanie w grupach architektury Dolnego Miasta.
  • Powrót do CSW Łaźnia, omówienie wykonanych zdjęć, korekty, a następnie wspólne stworzenie fotogalerii multimedialnej prezentującej najlepsze prace warsztatowe.

Uwaga! uczestnicy korzystają z własnego sprzętu fotograficznego.
Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest przesłanie zgłoszenia drogą mailową.
Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy do szybkiej rejestracji.
Zapisy i szczegółowe informacje na temat warsztatów i wymagań sprzętowych:

a.szynwelska@laznia.pl, tel. 058 305 40 50

Warsztaty zrealizowane dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz partnera projektu British Council

Chris Olley (Wielka Brytania) to artysta wielu płaszczyzn. Publikował teksty i fotografie, przede wszystkim czarno-białe portrety muzyków, w licznych pismach muzycznych m.in. w „The Melody Maker”, „New Musical Express”. Jego fotografie Billa Hicksa zostały niedawno wykorzystane w filmie o tym legendarnym komiku, a zdjęcia Johna Coopera Clarke’a w biograficznym filmie realizowanym przez BBC. Wydał album fotograficzny „92 Stadiony” i wykonał serię zdjęć przedstawiających stadiony piłkarskie na zlecenie licznych pism i magazynów. Zgłębiał historię sztuki na Wakefield College oraz ukończył studia fotograficzne na Nottingham Trent University. Prowadził wiele warsztatów, wykładów i seminariów na uniwersytetach i uczelniach w Wielkiej Brytanii.  

Chris Olley jest też znany jako lider rockowej grupy Six.by Seven, z którą zarejestrował siedem albumów studyjnych. Obecnie Olley kontynuuje karierę solową, jest producentem muzycznym i współwłaścicielem firmy Coopersonic, produkującej najwyższej jakości efekty gitarowe, z których korzystają m. in. muzycy The Arctic Monkeys czy The Rolling Stones. Jak sam mówi: „Mam dwie pasje: tam gdzie kończy się muzyka, zaczyna się fotografia”.

http://chrisolley.photoshelter.com

Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska