ŁAŹNIA 1 2012 - Dotyk Sztuki z Mariuszem Warasem

12.11.2012 – 17.11.2012 , godz. 12.00 – 15.00

miejsce warsztatu/ projekt: Centrum Sztuki Współczesnej "Łazina" w Gdańsku

realizacja: Szkoła Podstawowa nr 65 im A

Projekt „Dotyk Sztuki” to cykl warsztatów prowadzonych przez znanych polskich artystów dla dzieci i młodzieży z Dolnego Miasta. Celem projektu jest przybliżenie kontekstu społecznego w sztuce współczesnej, jak również ukazanie różnorodności jej form.

Bieżącą edycję warsztatów poprowadzi Mariusz Waras:

ur. 1978 w Gdyni. Grafik, malarz zewnętrzny, podróżnik, architekt amator. Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie obecnie jest asystentem prof. zw. Jerzego Ostrogórskiego w pracowni malarstwa. Autor kilkuset murali w ramach autorskiego projektu m-city. Głównym motywem w jego twórczości jest pejzaż miejski. Jego prace można zobaczyć między innymi w Warszawie, Gdańsku, Berlinie, Paryżu, Budapeszcie, Sao Paulo, Rio de Janeiro, Bolzano, Londynie, Pradze, a także w galeriach. W wolnych chwilach jest kuratorem galerii billboardowej 238x504 w Gdyni oraz archiwistą / kolekcjonerem polskiej sztuki ulicy. Zawodowo grafik – wolny strzelec, wielokrotnie nagradzany w konkursach.

Zapisy: Mikołaj Robert Jurkowski, mikolaj.robert.jurkowski@laznia.pl, tel. 58 305 40 50

Projekt współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 – 2013. Projekt realizowany jest w ramach projektu Rewitalizacji Dolnego Miasta w Gdańsku.

 

Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska