ŁAŹNIA 2 2012 - Projekt  POD LUPĄ WYOBRAŹNI

5 lipca 2012 - 31 grudnia 2012

Projekt "Pod lupą wyobraźni" to cykl warsztatów: plastycznych, fotograficznych, muzycznych, literackich, rękodzielniczych i światopoglądowych przygotowanych z myślą o dzieciach, młodzieży i dorosłych. Uczestnicy zajęć pod okiem polskich i zagranicznych artystów będą szukali swoich własnych inspiracji artystycznych, rozwijali zdolności, uczyli się współpracy, dzielili własnymi doświadczeniami. Warsztaty będą promowały aktywne uczestnictwo w życiu kulturalnym w oparciu o prawa człowieka.Do tej pory zrealizowane zostały następujące warsztaty:


"No Fear" – warsztaty fotografii analogowej

"Kroniki Rodzinne" - warsztaty fotograficzne

"Moja Dzielnica" – tworzenie mapy Nowego Portu

"Marzenia Duże i Małe" – warsztaty plastyczno-literackie

„Hati - Interwencja, Interakcja, Integracja" – warsztaty muzyczne

 Aktualne warsztaty prowadzone w ramach projektu:


"Narysuj Godność"- warsztaty edukacyjne dotyczące problematyki Praw Człowieka

            Warsztaty to propozycja zestawu ćwiczeń aktywizacyjnych dla zorganizowanych grup szkolnych, w czasie których uczestnicy poprzez zabawę różnymi formami plastycznymi dzielą się swoją wiedzą na temat praw człowieka, a także poznają nowe treści. Ćwiczenia te służą przełamaniu barier poznawczych i zwiększeniu świadomości dotyczącej związku praw człowieka z codziennym życiem.

            Warsztaty prowadzone są przez Marcina Bildziuka (Stowarzyszenie Nowy Port Sztuki) i Roberta Dukowskiego (Fundacja Nasza Przestrzeń)

Uczestnicy: Zorganizowane grupy szkolne (klasy do 30 osób)

Miejsce: Zajęcia będą odbywały się w szkołach zamawiających warsztaty (na terenie Gdańska).

Termin: od września do 15 grudnia 2012.

Czas trwania warsztatów: 3 godziny lekcyjne.

 

"Włóczkowe rewolucje" - międzypokoleniowe warsztaty rękodzielnicze dla kobiet

Projekt opiera się na idei budowania dialogu międzypokoleniowego i tradycji spotkań kobiet w kręgu oraz ratowaniu od zapomnienia rękodzielniczych umiejętności. Nawiązuje do koncepcji sztuki zaangażowanej społecznie – artystki podejmą dialog o byciu kobietą, matką, babcią, wnuczką – rolach społecznych, w jakie wpisane są kobiety poprzez tradycję i kulturę.

            Warsztaty prowadzone będą przez Olę Romanowską i Katarzynę Rajczyk-Bauć  tworzące projekt „Kobiety OK.”. Grupę docelową warsztatów stanowią mieszkanki Nowego Portu.

Termin: 14, 21, 28 listopada 2012

Godz. 17.30-19.45

Miejsce:  Dom Sąsiedzki - Port Sztuki, ul. Wyzwolenia 49, Gdańsk-Nowy Port

 

Wszystkie zajęcia są bezpłatne!

Informacje i zapisy: Natalia Pawlikowska, npawlikowska@laznia.pl, tel: +48 58 305 40 50

 

Projekt współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Projekt realizowany jest w ramach projektu Rewitalizacji Nowego Portu w Gdańsku.

Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska