ŁAŹNIA 2 2013 - Oferta edukacyjna dla szkół

 wystawa czasowa „54o24 Min” Thorstena Goldberga w Łaźni 2

           Zespół Edukacyjny CSW Łaźnia serdecznie zaprasza na pierwszą wystawę do nowego oddziału placówki w Nowym Porcie. Również w Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia 2 w Gdańsku odbywać się będą lekcje sztuki - tradycyjne oprowadzenie po wystawie z wykładem mającym na celu wprowadzenie w kluczowe zagadnienia sztuki współczesnej i warsztatami plastycznymi. Forma, technika i tematyka zajęć ściśle nawiązują do przedstawianej aktualnie ekspozycji. Program przeznaczony jest dla zorganizowanych grup szkolnych (ok. 30 osób).

 

           Celem wystawy „54o24 Min” jest ukazanie twórczości jednego z najciekawszych twórców działających w obrębie sztuki w przestrzeni publicznej w Europie, czego dowodem są wygrane konkursy na realizacje jego projektów w Niemczech, Norwegii i Polsce. Thorsten Goldberg aktywnie wspiera rozwój tej dziedziny sztuki i dyskusję o niej, biorąc udział w pracach komisji opiniującej projekty w przestrzeni publicznej Berlina oraz będąc wydawcą internetowej strony Public Art Wiki, prezentującej bibliotekę sztuki niemieckiej w tym zakresie. Swoje doświadczenia przekazywał też w pracy pedagogicznej prowadząc kursy i warsztaty na uczelniach artystycznych w Niemczech i Austrii.

Zrealizowane w przestrzeni publicznej prace Thorstena Goldberga często odnoszą się do wizji popularnych idylli i motywów tęsknoty za rajem, są zrekonstruowane bądź przywrócone na wystawę i połączone ze szkicami, rysunkami i dokumentacją fotograficzną prac niezrealizowanych. Oprócz prac historycznych autor przygotował kilka nowych realizacji stworzonych w 2012 roku. Wystawa prezentuje bardzo różnorodną twórczość artysty, bo autor nie przywiązał się nigdy do żadnej formy, charakterystycznego stylu, materiału czy medium.

 

            Wstęp na wystawę i warsztaty są bezpłatne. Warunkiem uczestnictwa jest konieczność zarezerwowania miejsc i wypełnienie formularza zgłoszeniowego, dostępnego pod adresem:

http://laznia.pl/index.php?idDzial=33&idWpis=1089&status=Zgłoszenia należy przesyłać faxem bądź drogą e-mailową.

Informacje i zapisy: Barbara Secke, basia.secke@gmail.com

tel. 58 305 40 50, fax 58 305 26 80.

Bieżąca wystawa prezentowana będzie od 16 lutego do 7 kwietnia 2013r.

Zapraszamy!

 

Miejsce wystawy:

Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia 2

ul. Strajku Dokerów 5

80-544 Gdańsk


Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska