ŁAŹNIA 2 2013 - POLSKA SZKOŁA ANIMACJI – FENOMEN ARTYSTYCZNY
warsztaty Animuj Gdańsk – spotkania z twórcami – przeglądy filmowe
 
Gdzie: CEA Łaźnia 2, ul. Strajku Dokerów 5, GDAŃSK - NOWY PORT
Kiedy: 27-28 lipca 2013
Co: Warsztaty Animuj Gdańsk, przegląd twórczości studia GS Animation
 
Wszystkich amatorów filmów animowanych zapraszamy na kolejną odsłonę Polskiej Szkoły Animacji!
 
27-28 lipca, w godzinach 11.00-17.00, odbędą się warsztaty Animuj Gdańsk, w ramach których uczestnicy stworzą własne filmy animowane. CSW Łaźnia zapewnia nowoczesny sprzęt (komputery, aparaty, kamery, statywy, oświetlenie), przestrzeń warsztatową i pomoc doświadczonych prowadzących – m.in. Roberta Turły. Jedynym ograniczeniem dla uczestników będzie ich własna wyobraźnia!
 
Gośćmi specjalnymi, współprowadzącymi lipcowe warsztaty, będą artyści z gdańskiego studia animacji GS Animation (Grupa Smacznego).
 
27 lipca o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie z Grupą Smacznego, połączone z przeglądem filmów stworzonych przez studio, m. in.: Mami Fatale, Lost Senses, Harry and Toto, Agronauta, Basia czy Myszy strajkują.
 
Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy wysłać swoje zgłoszenie na adres kinoanimacja@laznia.pl, podać swoje imię i nazwisko oraz adres zamieszkania. Szczególnie zapraszamy studentów oraz uczniów szkół średnich. Kolejne spotkania Polskiej Szkoły Animacji odbędą się we wrześniu, październiku, listopadzie i grudniu.
 
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Zapisy na każdy miesiąc prowadzone są oddzielnie.
Ilość miejsc ograniczona!
 
Filmy tworzone podczas warsztatów opierają się na motywach muzycznych stworzonych przez Tomka „Lipę” Lipnickiego (Illusion, Lipali)
  
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
 
 
Grupa Smacznego –   firma producencka oraz studio animacji działające w Gdańsku. Założone w 2004 roku przez Roberta Jaszczurowskiego, Łukasza Kacprowicza i Marcina Wasilewskiego. Obecnie zatrudnia na stałe kilkanaście osób, a także współpracuje z kilkudziesięcioma animatorami, ilustratorami, storyboardzistami, scenarzystami, kompozytorami muzyki i montażystami. Studio tworzy własne filmy animowane w technice 2D, seriale, teledyski, filmy krótkometrażowe, filmy edukacyjne dla dzieci, czołówki programów telewizyjnych, czołówki filmów, reklamy i ilustracje do książek dla dzieci i publikacji interaktywnych.
 
Największą dotychczasową produkcją GS była seria animowana Harry and Toto (na podstawie oryginalnej koncepcji Paula Shuttlewortha) dla BBC Worldwide, prezentowana na kanale Cbeebies w wielu krajach, a także animacje do filmu 1409. Afera na zamku Bartenstein. Twórcy z Grupy Smacznego zrealizowali również szereg animowanych czołówek do znanych programów telewizyjnych, m.in. Duże dzieci.
Wyprodukowany przez GS film krótkometrażowy Agronauta był prezentowany na międzynarodowych festiwalach animacji, a wspomniany Harry i Toto znalazł się w oficjalnej selekcji międzynarodowego festiwalu animacji w Annecy we Francji w 2009 roku. 
 
 
 
Warsztaty, przeglądy i spotkania odbywają się w ramach projektu Polska Szkoła Animacji – Fenomen artystyczny
 
Projekt współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
 
 

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska