ŁAŹNIA 2 2013 - Inwazja - Ryszard Niedzielski. Warsztaty Graffiti.
 
Kiedy: 05-09 sierpnia
Miejsce: ZSO nr 5, ul. Na Zaspę 31a, Nowy Port
Uczestnicy: młodzież szkolna
Zapisy: a.mrozowska@laznia.pl
Prowadzenie: Ryszard Niedzielski "Inwazja"
 
 
Warsztaty graffiti to unikatowa szansa na bliższe poznanie sztuki ulicy. Doświadczeni artyści udowodnią, że graffiti może być sztuką z prawdziwego zdarzenia. Uczestnicy dostaną szansę na wykonanie swoich własnych „tagów” w różnych typografiach oraz zaprojektowanie i wycięcie indywidualnych szablonów. Owoce ich pracy zostaną uwiecznione na „muralach” -  malowidłach na ścianie, które powstaną po każdym warsztacie.
 
 
Ryszard Niedzielski "Inwazja" o sobie:
 
"Potrzebę ekspresji ludzie mieli od zawsze. Zaznaczanie swojej obecności za pomocą rysunku pojawiło się naturalnie, jako jedna z najprostszych form przekazu w otaczającej przestrzeni. W dzieciństwie wystarczył mi kawałek cegły lub kreda, w szkole ołówek, flamaster, później sięgnąłem po wałek z farbą i szablony, aż w końcu farbę w sprayu:)
 
Inwazja powstała przypadkiem. Kiedy rysuje się coś bez zastanowienia, często pojawiają się najprostsze formy: kreski, kwadraty, koła. Ja rysowałem koła i tak pojawił się "ufoludek", nasunęło się proste skojarzenie...obcy...inwazja...Uwaga! Inwazja!!!
 
Pierwszy atak (!) nastąpił latem 1996 roku w Sopocie. Ludzie szybko zauważyli Inwazję, zaczęli o niej mówić, pokazywać ją sobie nawzajem...był to dopping, który pozwolił mi „atakować” przez kilka następnych lat. Akcja była całkowicie spontaniczna - od pomysłu po realizację, a nocne życie ekscytujące i uzależniające...".
 
 
Linki:
 
Oficjalna strona artysty.
Strona Inwazji.
Murale Inwazji.
 
Zagraj i uratuj świat! 
 

 

 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska