ŁAŹNIA 2 2013 - Nachbarn?!/Sąsiedzi?!
Łaźnia 2, ul. Strajku Dokerów 5 Gdańsk - NOWY PORT
Organizatorzy: Fundacja Pracownia Kultury i Gimnazjum nr 18 w Gdańsku
Prowadzący: Marzena Nieczuia-Urbańska
 
W dniach 8-14 września polsko-niemiecka grupa młodzieży będzie pracować nad projektem „Nachbarn?!/Sąsiedzi?!”. Jest to kontynuacja programu, którego pierwsza część odbyła się w Belinie w czerwcu tego roku. Wówczas uczestnicy pod okiem artystki Ute Baumann patrzyli na swoje najbliższe sąsiedztwo okiem dokumentalisty. W rezultacie powstały 3 filmy prezentujące dzielnice Berlina Neukoln, Kreutzberg i Tempelhoff.
 
Wrześniowa edycja programu obejmuje wspólne działania artystyczne na rzecz przedszkola dla dzieci słabo widzących na ul. Wałowej oraz różnorodne zajęcia integracyjne podczas zwiedzania Gdańska.
 
Główna warsztatowa część projektu odbędzie się w siedzibie Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia 2 od 10 do 13 września. Młodzież pod opieką reżyserską aktorki Marzeny Nieczui-Urbańskiej przygotuje krótkie etiudy teatralne nawiązujące do głównego tematu projektu.
 
Projekt jest realizowany przez Fundację Pracownia Kultury i Gimnazjum 18 przy wsparciu  Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży i w ramach działań statutowych Fundacji dotyczących edukacji międzykulturowej.
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska