ŁAŹNIA 2 2013 - Warsztaty Animuj Gdańsk! – spotkania z twórcami – przeglądy filmowe

POLSKA SZKOŁA ANIMACJI – FENOMEN ARTYSTYCZNY

 

warsztaty Animuj Gdańsk! – spotkania z twórcami – przeglądy filmowe

 

Kiedy: 30 listopada - 1 grudnia 2013

Gdzie: CEA Łaźnia 2

zapisy na warsztaty: kinoanimacja@laznia.pl (w zgłoszeniu proszę podać imię, nazwisko, wiek i telefon kontaktowy, w temacie proszę podać nazwę warsztatów)

uczestnicy: uczniowie szkół średnich, studenci, dorośli

wstęp bezpłatny

 

Sobota 30 listopada
18.00 – przegląd filmowy oraz spotkanie autorskie z Jerzym Kucią, wybitnym przedstawicielem Krakowskiej Szkoły Animacji, zasłużonym scenarzystą, producentem, reżyserem filmów animowanych oraz pedagogiem.
 
Sobota i niedziela 30 listopada – 1 grudnia
11.00-17.00 – warsztaty Animuj Gdańsk!, prowadzenie: Robert Turło

 

Projekt Polska Szkoła Animacji składa się z cyklicznych spotkań z szeroko pojętą sztuką animowania - jej historią, dokonaniami współczesnymi i różnorodnymi technikami.
W ramach wydarzenia organizowane są cykliczne przeglądy filmowe, spotkania autorskie i warsztaty Animuj Gdańsk. Podczas każdej edycji zapraszani są twórcy reprezentujący różne techniki i style animowania. Artyści, nie tylko prezentują swoją twórczość, ale także włączają się w prowadzenie warsztatów Animuj Gdańsk!, podczas których uczestnicy realizują własne filmy animowane. CSW Łaźnia zapewnia profesjonalny sprzęt (m.in. komputery, tablety, cyfrowe kamery poklatkowe), oprogramowanie (m.in. Animator HD oraz Toon Boom Hormony i Animate) oraz pomoc doświadczonych prowadzący – Roberta Turły oraz artystów z gdańskiego studia GS Animation.
 
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Zapisy na każdy miesiąc prowadzone są oddzielnie.
Ilość miejsc ograniczona!
 
Filmy tworzone podczas warsztatów opierają się na motywach muzycznych stworzonych przez Tomka „Lipę” Lipnickiego (Illusion, Lipali)
 
 
Jerzy Kucia – wybitny polski scenarzysta i reżyser filmów animowanych, autor opracowań plastycznych, zasłużony producent i pedagog. Absolwent Wydziału Malarstwa i Grafiki ASP w Krakowie (1976). Studiował w krakowskiej Pracowni Rysunku Filmowego, którą od 1981 prowadzi. Ze Studiem Filmów Animowanych w Krakowie związany jest od 1970 roku. Członek zarządu ASIFA (Association Internationale du Film d'Animation), gdzie w latach 1994-1997 pełnił funkcję wiceprezydenta. Od roku 2011 jest zastępcą członka Zarządu Głównego Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Członek Polskiej Akademii Filmowej.
Laureat prestiżowych nagród Ministra Kultury i Sztuki, Miasta Krakowa, Krakowskiego Festiwalu Filmowego oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich.
 
1970 - Nagroda (Nagroda z twórczość plastyczną na festiwalu "Wiosna Opolska".)
1979 - Nagroda (Nagroda Ministra Kultury i Sztuki za twórczość filmową w latach 1977-1978, w szczególności za reżyserię i opracowanie plastyczne filmu "Szlaban")
1982 - Nagroda (Nagroda Miasta Krakowa za twórczość filmową)
1985 - Nagroda (Nagroda Ministra Kultury i Sztuki w dziedzinie filmu za osiagnięcia w dziedzinie filmu animowanego)
2009 - Nagroda (Nagroda Specjalna "Smok Smoków" za całokształt twórczości w dziedzinie filmu animowanego na 49. Krakowskim Festiwalu Filmowym)
2012 - Nagroda (Nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich za całokształt osiągnięć artystycznych)
 
 
Warsztaty, przeglądy i spotkania odbywają się w ramach projektu Polska Szkoła Animacji – Fenomen artystyczny. 
 
Projekt współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska