ŁAŹNIA 1 2010 - TRANZYT
28.06.2010
taniec współczesny - choreografia - praca z tematem 

Tranzyt to interdyscyplinarny warsztat łączący w sobie elementy tańca współczesnego i pracę z tematem. Projekt powstał z pragnienia jednoczesnego zbadania wewnętrznej dynamiki miejsc tranzytowych oraz napięć, jakie powstają w ruchu w kontekście konkretnej przestrzeni. Poszukiwania w ciele są sprzęgnięte w dialog z architekturą, problematyką społeczną i historią. Wykorzystując techniki tańca współczesnego i improwizacji, zajęcia kierują się ku doświadczaniu  przestrzeni przejściowych, tymczasowych w ich najbardziej aktualnym momencie.

Punktem wyjścia pracy warsztatowej jest dzielnica Gdańska Dolne Miasto wraz z nagromadzonymi w jej przestrzeni sytuacjami zmiany. Spacerując po okolicy, można „zobaczyć domy, które z jednej strony są całkowicie odsłonięte, ponieważ sąsiedni dom został zniszczony i nigdy go nie odbudowano" (Pejzaż miejski, W. Wenders), usłyszeć „po zakończeniu roku szkolnego wyprowadzam się,.bo burzą moją kamienicę", natknąć się na nieużywane tory tramwajowe, zielone XVII-wieczne bastiony – dawne wysypisko śmieci, mosty, wiadukty, tunele, kanały, jakby trochę za szerokie ulice, zatrzymany w drodze tir LKW Gallery. 

Zajęcia są  skierowane nie tylko do osób zainteresowanych tańcem, ale również otwartych na odkrywanie kulturowych siatek znaczeń.

koncepcja i prowadzenie: Magda Jędra, Elżbieta Okroy, Ewa Okroy 

czas: 28.06 – 09.07, godz. 12.00-15.45

wiek: od 15 lat bez ograniczeń

Zapisy: bezpośrednio w LKW Gallery od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-18.00,

Tel.: 502 047 889, e-mail: autoart.lkwgallery@gmail.com

Warsztaty są BEZPŁATNE
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska